Життєва позиція: Війна дає особливий шанс для проведення реформ

0

Одним із ключових зобов’язань, які взяла на себе нинішня влада є децентралізація країни й  передача влади на місця. На ці реформи зараз покладають великі надії. Анатолій Матвієнко вважає, що найголовніше в децентралізації влади – послідовність дій.

-Нам не варто кидатися міняти всі три самоврядні рівні одночасно – базовий, районний і обласний. Спершу слід зайнятися облаштуванням базового рівня, далі – питаннями районного рівня, а вже після цього – регіонами. Адже кожен рівень має своїх противників. І якщо запускаємо всі три рівні відразу, то силу спротиву буде дуже важко подолати, –  розповідає  Анатолій Матвієнко. –  Тому Роман Безсмертний (віце-прем’єр-міністр з питань адміністративної реформи за Президента Ющенка) і завалився, бо хотів усе й відразу.

Перші кроки до централізації уже зроблені.  Наприкінці минулого року Парламент ухвалив закон про бюджетну децентралізацію. І вже в першому кварталі цього року місцеві бюджети отримали на 30-35 відсотків доходів більше, ніж вони мали в попередні роки.

Також ухвалили закон про добровільне об’єднання громад. Прийняли у першому читанні закон про державну службу в органах місцевого самоврядування, що є складником  усієї реформи. Маємо концепцію децентралізації регіональної політики, закон про державний фонд регіонального розвитку.

– На мою думку, якщо ми зараз збільшуватимемо повноваження місцевим органам влади, то консервуємо їхнє бажання укрупнитися. А без укрупнення ми не можемо мати реального місцевого самоврядування, – вважає заступник голови парламентської фракції. – Реформа – це перманентний процес, немає межі її досконалості. Ми потрапили в дуже серйозну ситуацію – це війна, яка забирає в нас щодня по 100 мільйонів гривень. Разом з бюджетом на армію це десь 60 мільярдів на рік. Але, як би парадоксально не звучало, війна – унікальний шанс для проведення реформ. Бо в стані спокою людина не здатна зрозуміти, для чого потрібні реформи, які завжди проходять болісно. А війна – це такий стан, коли зрозуміло: щось потрібно робити.

Анатолій Матвієнко вважає, що конституційну реформу  треба проводити в тих сферах, у яких ми зараз найбільше цього потребуємо.

-На мою думку, це судова система і місцеве самоврядування. За інше я б зараз не брався. Бо знову ж таки, якщо візьмемося за купу змін, то не наберемо 300 голосів у парламенті (конституційної більшості), – каже політик.

Проведенню реформ заважає популізм, впевнений Анатолій Матвієнко. Адже популізм є головною проблемою суспільства. І саме суспільство формує запит на популізм.

–  Як казав Черчилль, державні діячі думають про державу, а політики – про наступні вибори, – каже Анатолій Матвієнко. – У нас немає достатньо діалогу з людьми. Потрібно перевести спілкування в площину розуміння більшістю населення того, про що з ним розмовляють. Ми боремося з корупцією, але суспільство хоче швидких результатів. Порушили питання про те, що деяких депутатів з коаліції, можливо, слід притягнути до відповідальності – здійнявся галас: давайте розвалимо коаліцію.  Безперечно, треба притягувати до відповідальності і вчорашніх, і сьогоднішніх порушників закону. Тоді це і є життя за правилами.

Політична сила Порошенка представлена у Верховній Раді великою кількістю депутатів. Матвієнко переконаний, що парламентська більшість, як це завжди буває, неоднорідна і їм весь час треба шукати спільний знаменник, але  це їм вдається.

– Я нікого не виокремлюю, себе теж. Нам усім треба над цим замислитися…. Головне, партія має реалізувати ідеологію, яку сповідує Президент. Те, що робить Президент у боротьбі з корупцією, – абсолютно правильно. Це вірний шлях. І дуже хочеться, аби все рухалося швидше, – каже  заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка».   

14 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів