ЗдорОво бути здорОвим!
0Читач написав на сайт:
Подолання пагубних звичок – справа не з простих, але потрібних. У цьому переконані у Всесвітній жіночій єврейській організації «Проект Кешер», тому й запропонували регіональним представництвам спеціальну методику проведення флешмобу в рамках програми «Жіноче здоров’я» для студентської молоді під назвою «Здорово бути здоровим». Дана акція була проведена у Хмельницькому Інституті Соціальних Технологій «Україна» з залученням представників Всеукраїнської волонтерської мережі «Сommunity», що працює при Хмельницькому благодійному фонді «Хесед Бешт».
Автор методики, керівник відділу «Становище жінки у суспільстві» та програми «Жіноче здоров’я», Марина Константінова врахувала вікові особливості цільової групи, зробивши програму цікавою та динамічною. На місцевому рівні Керівник Хмельницького осередку ВЖЄО «Проект Кешер» Ірина Герасименюк та керівник молодіжного крила «Кешер Хадаш» Ольга Нікітіна додали деякі свої методики, як то презентація на станції «Здорове фотоательє» та оголошення-пам’ятку, від чого варто відмовитися задля здоров’я.
Місце проведення – ХІСТ «Україна» — було вибране не випадково. Адже у цьому навчальному закладі готують спеціалістів, які згодом працюватимуть з іншими людьми у якості соціальних працівників, психологів та фізичних реабілітологів. Ця робота є найважчою і без міцного здоров’я, переймаючись проблемами інших, досить швидко можна змарнувати власне. З іншого боку, люди, які допомагатимуть іншим, мають бути прикладом для них, а значить – не мати поганих звичок та вести здоровий спосіб життя. Про це розуміють в самому ВНЗ, тому радо погодилися на співпрацю, а методист з виховного навчання Літніцька Юлія Миколаївна потурбувалася про всі організаційні моменти для якнайкращого проведення заходу.
О першій годині по полудню конференц-зал Інституту почали заповнювати студенти. Волонтери «Сommunity» зайняли свої позиції біля станцій, передбачених програмою, серед яких були «Знаю як і розажу», «Бажаю собі і вам», «Здоровий обмінник». На них лежала велика відповідальність безпосереднього спілкування з відвідувачами та розповсюдження підготованого матеріалу. На станціях студенти мали змогу обміняти цигарки на цукерки за вигідним курсом, отримати літературу зі здорового способу життя та спеціальні календарі-пам’ятки для дівчат, що допоможуть контролювати процеси їхнього організму. Також волонтери розповсюджували засоби контрацепції, надані Хмельницькою асоціацією сприянню вирішенню проблем наркоманії і СНІДу «ВІКТОРІЯ». Робота волонтерів ВВМ «Сommunity» на даній акції проходила в рамках проекту «Тиждень добрих справ».
Презентація програми у виконанні Ольги Нікітіної не лишила байдужим чи «сплячим» жодного відвідувача заходу. Студенти долучалися до діалогу, який тут вівся не на рівні «презент ер-слухач», я за принципом «рівний-рівному», де можна було не соромитися торкатися будь-яких питань з теми. Символічними стали публічні обіцянки деяких студентів відмовитися від шкідливих звичок. Для цього небажану звичку треба було написати на повітряній кульці й привселюдно лопнути її, як знак цілковитої свободи. Кожен студент отримав пам’ятку про небезпеку шкідливих чинників, а решта пам’яток лишилися у вільному доступі на інформаційних стендах закладу.
Таким чином ініціатива «Здорово жити здоровим» розповсюдилася у маси. Це безумовно принесе свій результат – для когось швидко, а для когось із часом. Систематична пропаганда здорового способу життя формує світобачення молодої особистості поступово, тому у всіх учасників цього процесу попереду ще багато роботи на користь суспільству.