Заробляємо гроші на… смітті

0

В європейських країнах сортування та переробка сміття – звичайна практика, якою нікого не здивуєш. Там люди прагнуть до збереження природних ресурсів і розуміють глобальність проблеми засмічення нашої планети. В Хмельницькому також є безліч пунктів прийому: склотари, макулатури, металобрухту… Проте про них знають не всі. Ще менше хмельничан чули про те, що поруч із цією «класичною» вторсировиною можна здавати і відходи пластмаси, і старі пухові перини. І нехай заробити великих грошей на «смітті» вам і не вдасться, сортуючи його і відправляючи на повторну переробку, ви доведете, що любите свій край та прагнете зробити його чистішим.

Макулатура: головне, щоб папір був сухим

Ціна на макулатуру в Хмельницькому коливається в межах 1,50 гривні за кілограм. Великого капіталу, звісно, на цій справі не набудеш, проте копійчину-другу на кишенькові витрати заробити можна. Але головна мотивація при збиранні «папірчика до папірчика» має бути збереження лісів. Офіційних пунктів прийому макулатури в обласному центрі є декілька. І хоча не кожен із них може похвалитися наявністю телефону, розташовані вони майже в кожному районі міста. Працюють «прийомки» практично щодня з 9.00 до 18.00. Головна вимога до сировини, яку вони купують – це сухість паперу.

Пункти прийому макулатури в Хмельницькому:

– ПП Заболотний, Хмельницький, вул. Миру, 10.
– Вул. Подільська, 140 (через дорогу).
– ТОВ «Треш», Хмельницький, вул. Курчатова, 8, тел. 097-842-33-31.
– Вул. Інститутська,13.
– «Аспект», с. Лісові Гринівці, вул. Заводська, 4а, тел. (0382) 62-68-13.
– Вул. Соборна, 11, (у дворі готелю «Колос»).
– Є декілька пунктів і на речовому ринку.

Металобрухт: в хід ідуть велосипеди, холодильники та кухонні плити

Лідером на ринку купівлі відходів залишається металобрухт. Саме його хмельничани активно збирають, здають і заробляють на цьому чималі гроші. Як запевнили нас на одному з місцевих пунктів прийому, найчастіше наші земляки приносять старі велосипеди, холодильники, газові плити, арматуру, автомобільні диски, які давно «віджили» свій вік, та цистерни. Підприємці платять за «залізне сміття» в середньому 2,70-3,10 гривні за кілограм. Якщо ж ви щасливий володар кольорових металів, то свій гаманець зможете поповнити набагато швидше. Адже за мідь у Хмельницькому правлять близько 84-90 гривень за кілограм, за алюміній – 14-17 гривень.

Пункти прийому металобрухту в Хмельницькому:

– «Втормет Хмельницьке», вул. Курчатова, 109, тел. (0382) 78-43-60, 71-85-10.
– «Метал», вул. Свободи, 14а, тел. 067-313-33-85.
– Приватний підприємець, тел. 067-51-91-828  (Олександр).
– ЗАТ «Поділля-Вторкольормет», вул. Курчатова, 119, тел. (0382) 14-73-59.

Склотара: здайте у пункт прийому або обміняйте на пиво

П’ята частина усього сміття на смітниках – це скло. Через щільність та розміри склотара збільшує міські звалища у рази. До того ж, вона практично не розкладається з плином часу. У радянські часи такої проблеми не було, адже в кожному домі на балконах, лоджіях та комірчинах рівними рядочками стояли пляшечки з-під кефіру, молока, лимонаду та пива. Їх ретельно мили та здавали у пункти прийому, в які іноді вишикувалися неабиякі черги. Нині такого ажіотажу немає, проте декілька «точок» в нашому місті працює. Приймають вони скло в середньому по 20-40 копійок (залежить від пляшки). Найдорожче коштує тара з-під хмельницького пива – 1,40 гривні. Ще дорожче – пляшки з-під вина та… баночки з-під кави. До речі, тару з-під «Хмельпива» можна здати одразу на пивзавод або обміняти її на пінний напій (пиво коштуватиме без урахування вартості склотари).

Пункти прийому склотари Хмельницького:

– вул. Грушевського, 50 (поруч прийом скла);
– вул. Панаса Мирного (поруч із ТЦ «Дана»);
– зупинка «Олімпійська» (Гречани) (поруч із ТЦ «Тритон»);
– є пункт просто неба на повороті із вул. Кам’янецької на вул. Пушкіна.

Відходи пластмас: для того, аби здати – пришліть фото

В Україні запрацювало підприємство, яке вже не один рік закуповує відходи різних пластмас: кришки телевізорів і холодильників, меблі, старі тази, пластикові бочки й каністри, відра, ящики, іграшки, відерця з-під майонезу, пляшечки з-під мийних засобів, фляги, совки для сміття, кришки для банок, миски та навіть одноразові шприци й пробки від ПЕТ-пляшки. Проте для того, аби до вас приїхала машина (офіс знаходиться у Дніпропетровську), вам доведеться назбирати аж 2 тонни пластмаси! Для однієї людини це нереальне завдання, але якщо до вас приєднаються всі сусіди, то цілком здійсненна. Можна навіть організувати на своєму подвір’ї прийомний пункт. Що ж до ціни, то жінка по телефону відмовилася називати бодай якісь суми. Забажала спочатку побачити фото «товару», яке запропонувала прислати на електронну скриньку. Мовляв, кожна пластмаска має свою індивідуальну вартість.

Телефон: 067-591-49-39, 097-414-39-54, 056-401-08-91.

Пір’я, пух: 35 гривень за кіло старої перини

Першими почали заготовляти пір’я та пух цигани. Вони й донині їздять селами нашої області й практично за копійки купують у бабусь старі пухові перини, подушки та ковдри. Платять дешево, оскільки конкурентів майже не мають. Та й селяни раді позбутися старого мотлоху й задарма! Більш-менш реальну ціну за пух та перо можна отримати у місті. Щоправда, якихось спеціальних пунктів прийому у нас немає. Знайти покупця можна, завітавши на центральний овочевий ринок. Там перекупники курсують регулярно щодня й роздають візитівки. Пропонують 20-35 гривень за кілограм пера. Якщо пір’їнки зібрані від ваших домашніх пернатих, то подбайте, щоб «одежина» з гуски, курки, качки була розфасована кожна окремо. Найдорожче ціниться пух водоплаваючих птахів, адже він не мокне. Також закупники більше заплатять за біле перо, ніж за чорне.

19 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів