Замість школи-інтернату на Кам’янеччині планують створити центр соціального обслуговування людей похилого віку
0Педагоги Заліської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату, що на Кам’янеччині, та депутати Гуменецької об’єднаної територіальної громади просять обласну владу не ліквідовувати заклад. Діяльність інтернату на сьогодні призупинена, він не працює від 1 січня 2015 року. Головна причина – неповна укомплектованість класів.
Як повідомляють у районній раді, учора, 8 лютого, школу-інтернат відвідала тимчасова комісія для розгляду питання щодо її подальшої діяльності та використання майна. Як наслідок, на черговій сесії облради розглядатиметься питання про передачу майнового комплексу на баланс територіальної громади. Сільський голова пропонує замість інтернату створити територіальний центр соціального обслуговування людей похилого віку з постійним перебуванням. Не відкидають і можливості паралельного функціонування обох закладів.
“Питання функціонування та утримання інтернату на балансі обласної ради є дуже непростим, адже на фінансування цього закладу з обласного бюджету щороку виділялося 3,8 мільйона гривень. Не менш серйозним є подальше працевлаштування вчителів, які зараз перебувають на обліку в районному центрі зайнятості, враховуючи їхню специфіку викладання. Ми не маємо на меті сьогодні закрити заклад. Мова йде про те, як ефективно його зберегти”, – наголосив голова обласної ради Михайло Загородний.
Голова Гуменецької об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова вже зверталася до обласної ради щодо згоди прийняття в комунальну власність цей майновий комплекс. Попередньо, для створення територіального центру соціального обслуговування людей похилого віку з постійним перебуванням.
Як відзначає начальник департаменту освіти та науки Олег Фасоля, цього року Заліська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат розпочала навчальний процес з 22 вихованцями та 54 працівниками. Сформувати можна було тільки 5 клас (7 вихованців) та 9 клас (6 вихованців). Інші класи сформувати було неможливо, оскільки наповнюваність їх становила : 7 клас – 4 особи, 8 клас – 2, 10 клас – 3, початкової ланки не було взагалі, а відповідно до ч.2 ст.14 Закону України «Про загальну середню освіту» наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів повинна мати не менше 5-ти осіб.