Замінити газове обладнання можуть лише спеціалісти

0

Мабуть, немає в області оселі, де б не використовували газ: для приготування їжі, підігріву води, обігріву приміщення. Й майже у кожній квартирі чи будинку встановлені побутові газові прилади, які час від часу доводиться замінювати на новіші й сучасніші. Зазвичай ми цю проблему вирішуємо просто: купуємо потрібний прилад і шукаємо майстра, котрий його встановить. Про газопостачальну організацію у таких випадках згадуємо рідко, тим паче, що ще кілька років тому там і радили шукати майстрів деінде. Насправді ж без газопостачальної організації тут не обійтися.

«Якщо ви вирішили замінити чи встановити будь-яке газове обладнання – котел, датчик, плитку, колонку, труби – насамперед необхідно звернутися у газопостачальну компанію, – пояснює процедуру начальник сервісного центру ПАТ «Хмельницькгаз» Сергій Зорєв. – Власне, купити газове обладнання можете самі, а встановити його мають право лише співробітники спеціалізованого підприємства газового господарства, які мають допуск до роботи з газовим обладнанням. Запам’ятайте: усі роботи, які стосуються газового обладнання, відключення чи підключення газу, мають виконувати фахівці, котрі пройшли відповідне навчання і знають, як поводитися з газовими приладами і газом – вибухонебезпечною речовиною. Якщо ви не плануєте змінювати розташування приладу, тоді пишете заяву на монтажні роботи, проектну документацію змінювати не потрібно, лише у проекті запишуть марку нового котла, колонки чи іншого приладу. Із собою також потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код власника приміщення. Монтажні роботи платні. Вартість залежить від багатьох факторів і коливається від 600 до 1 500 гривень. А заміна газової плитки (якщо вона стоятиме на тому ж місці) взагалі безкоштовна. Якщо змінюєте місце розташування приладу, то вносяться зміни до проекту і тоді виконуються монтажні роботи».

Сьогодні в області існує інша проблема – самовільне встановлення і заміна газових приладів. Це називається нелегальним встановленням і карається штрафом чи навіть відключенням від газопостачання.

«Проблема у тому, що багато людей не пускають співробітників «Хмельницькгазу» у приміщення, – продовжує Сергій Зорєв. – А згідно з типовою угодою між споживачем газу і газопостачальною організацією споживачі зобов’язані забезпечити доступ нашим працівникам до газових приладів. Однак цей пункт угоди часто не виконується. Тому ми не одразу помічаємо зміни у газовому обладнанні. А порушень дуже багато. Люди чомусь не розуміють, що такі дії, насамперед, загрожують їхній безпеці. Але у будь-якому випадку, якщо ви вже це зробили, не ховайтеся, а прийдіть у газопостачальну організацію і виконайте усе необхідне, щоб легалізувати ваш прилад. Адже за нинішніми нормами, за використання нелегально встановлених газових приладів споживача потрібно відключити від газопостачання. Таке право закладене у новому положенні про правила безпеки систем газопостачання».

 

29 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів