За стрілянину під стінами СБУ у Хмельницькому досі ніхто не відповів

0

Відповіді на запитання «Хто» і «Коли» ще шукають. Силовики, причетні до стрілянини під будівлею СБУ, досі не покарані. У відповідь на інформаційний запит «ВСІМ» військова прокуратура Західного регіону повідомляє, що «на даний час, у зв’язку із проведенням досудового розслідування, обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні до суду не скеровувався. Після завершення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні буде прийнято законне рішення, про що буде повідомлено громадськість».

Розслідування кримінальних проваджень, відкритих за статтею 124 (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони, або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця ), статтею 119 (вбивство через необережність) і статтею 365 (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Тобто особи, які застосували вогнепальну зброю до мітингувальників під час акцій протесту біля адміністративної будівлі управління СБУ 19 лютого 2014 року, досі не встановлені.  

Нагадаємо, того дня у мирних беззбройних людей, які просили головного СБУшника вийти до них із поясненнями, почали стріляти. У перші ж хвилини стріляли з центрального входу до приміщення. Куля влучила в 71-річну Людмилу Шеремет. У важкому стані жінку забрала «швидка». Після цього активісти перейшли до радикальних дій: з обох боків ворота СБУ підперли тролейбусами, у вікна  полетіла бруківка, а потім й коктейлі Молотова. Будівля палала. Вночі смертельне поранення отримав 22-річний Дмитро Пагор, який разом з іншими майданівцями стояв до останнього… Через три дні, після тих подій, у лікарні померла і Людмила Шеремет.

Людмила Шеремет   

У Хмельницькому проживала з 1969.  Працювала у Хмельницькій міській лікарні лікарем-анестезіологом. У 1977 році закінчила курси акушерства та гінекології. У 1977-2009 роках працювала лікарем-анестезіологом у Хмельницькому міському перинатальному центрі.  
Під час Революції гідності, приймала активну участь у мирному мітингу біля будівлі Служби безпеки України у Хмельницькому, коли з території будівлі у людей почали стріляти. Людмила Шеремет  отримала важке вогнепальне поранення у голову і померла у лікарні.   

Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Людмилі Олександрівні Шеремет посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

18 лютого 2015 року на п’ятиповерхівці на вулиці Хотовицького, 11/2 відкрили меморіальну дошку Людмили Шеремет. Саме у цьому будинку вона проживала.

Пагор Дмитро

Родом хлопець з Чемеровецького району. Навчався у Кам’янець-Подільському аграрно-технічному університеті. Мешкав в Хмельницькому, працював на автомийці.

Був учасником мирного протесту біля будівлі СБУ 19 лютого. Загинув того ж дня ввечері унаслідок вогнепального поранення під час стрілянини зі сторони СБУ. Коли лунали постріли, Діма закривав собою дівчину. Був поранений у голову, невдовзі помер у лікарні. Похований у рідному селі.  

Біля університету в Кам’янці-Подільському, де навчався Дмитро встановили пам’ятний знак.
За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Дмитру Пагору було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

18 Лютого, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів