За пожежу в лісі – штраф або тюрма

0

Літо –  пожежонебезпечний період.  З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території лісових масивів Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах,  контролювати місця свого відпочинку на природі  дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в спеціально відведених для цього місцях.

До порушників природоохоронного законодавства будуть вживатись заходи адміністративного впливу згідно статі 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 до 51 гривні  і на посадових осіб – від 51 до 1700 гривень.

За  знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена також і кримінальна відповідальність. Так, згідно статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Повідомити про екологічні негаразди можна на «Гарячу лінію» Держекоінспекції у Хмельницькій області за телефоном – (0382) 70-28-39 або за телефоном «Гарячої лінії» Держекоінспекції України  (044) 521- 20- 36. при пожежі дзвоніть – 101.

Щоб запобігти біді пожежники просять дотримуватися наступних заходів безпеки:

– При розкладанні багаття, потрібно старатися, щоб з підвітряного боку знаходилася водойма, калюжа або відкрита територія.

– У суху пору року біля вогню постійно повинен бути черговий. Залишати вогнища без нагляду не можна ні на хвилину.

– Місця розпалювання вогню обкладаються камінням чи обсипаються землею.

– Залишаючи місце відпочинку, обов’язково залийте вогнище водою чи засипте ґрунтом.

– Розводьте нове багаття, по можливості, на місці попереднього.

26 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів