Як заготовити бульйон про запас?

0

В процесі свого захоплення кулінарією часто стикалася з тим, що для приготування деяких страв, до прикладу, соусів, заливного, різотто й інших других страв, потрібен бульйон. Спеціально варити його часу постійно не вистачає. Особливо, якщо для рецепту потрібно лише декілька ложок. Трохи поміркувавши, я знайшла досить простий вихід – бульйон відтепер є постійно в моїй морозильній камері. Більше того, він зберігається порційно – у вигляді маленьких кубиків. Така собі а-ля домашня «галіна бланка». Зробити її дуже легко. Вам знадобляться силіконові формочки для льоду або маленьких маффінів. У мене, до речі, не було ані тих, ані інших. Тож довелося скористатися «підручними засобами» у вигляді цупких вкладок з-під коробок із шоколадними цукерками (тож на майбутнє раджу не викидати їх, а знайти їм краще застосування!).

Бульйон готується стандартно, як ви це робите завжди. Єдине, я роблю його трішки концентрованішим, ніж зазвичай. Заморожувати можна овочевий, свинячий, яловичий, курячий та рибний навар. Його слід процідити, повністю охолодити, розлити у формочки і заморозити. Я ще намагаюся у кожну налити однакову кількість ложок, щоб потім легше було додавати бульйон у рецепти. До речі, для використання його навіть розморожувати не потрібно. Просто кидаєте у сотейник із іншими інгредієнтами та використовуєте згідно рецептури. Коли бульйонний лід повністю замерзає, я виймаю його із формочок, перекладаю у пакетики для заморозки й складаю на полички морозиловки.


Зберігається заморожений бульйон близько року, а поповнювати свої «запаси» можна постійно. До прикладу, тоді, коли ви варите курячу грудку для салату.


Гарних вам кулінарних звершень!
 

22 Липня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів