Як забезпечують формою хмельницьких військових або Чому бідкаються бійці та волонтери

0

Отримуючи комплект одягу та взуття, хлопці розуміють, що такого їм не вистачить і потрібно шукати кращого. Хтось вирішує цю проблему за власний рахунок. Інші просять допомоги у волонтерів. В Міноборони над покращенням забезпечення активно працюють. Та коли ж українських військових нарешті одягнуть як слід? Про це дізнавалися журналісти «ВСІМ».

Про те, що усіх військових одягають як слід і забезпечують усім необхідним постійно говорить військовий комісар Хмельниччини Сергій Присяжнюк. З трибуни на різноманітних засіданнях в облдержадміністрації він повторює це практичного кожного разу, коли йому надають слово. Та сумнівів правдивості поданої ним інформації завжди піддає іронічний сміх із залу. Волонтери кажуть, що вже звикли до цих казочок і не чекають, поки це  дійсно стане так і просто допомагають військовим чим можуть.

Волонтерські реалії

– Якби військові дійсно були забезпечені усім, що їм потрібно, то я б займалася чимось іншим. А так отримую постійно прохання від наших бійців про те, що їм потрібно те чи інше. Засобів гігієни та харчів їм не вистачає завжди, – розповідає «ВСІМ» Голова правління фонду у БФ “ПОДИХ НАДІЇ НАЦІЇ” Тетяна Юзепчук. – Та ж проблема з формою. Постійно шукаємо камуфляж, берци та інше. Намагаємося купувати якісне, щоб воно прослужило хлопцям якомога довше.

Ситуацію із забезпеченням формою не приховують і самі військові. Кажуть, що навіть коли отримують прийнятну для несення служби форму, то її все-одно мало. А та, що є, не завжди витримує постійних навантажень в зоні АТО. Шукають, щоб було що взяти на зміну чи у випадку, коли щось стане непридатним для використання.  

Атошники зізнаються, що замовляють британську форму в інтернеті. Інколи доводиться їхати за якісним одягом навіть в Київ, бо ж у міста якісного не продають.

– Форму нам видають. Та якість, чесно кажучи, бажає бути кращою. Як то кажуть, жити можна. Але для своєї ж безпеки та зручності чимало купуємо самі. Намагаємося брати мультікам чи британку старого зразка, – говорить «ВСІМ» військовий  Денис Притула. – Я – контрактник. В нас з формою дещо гірше, ніж у тих, кого мобілізують. У них зараз форма, взуття, бронежилети, каски… Все нового зразка.

Плани, плани, плани…

Останні слова Дмитра «ВСІМ» підтвердив прес-офіцер регіонального медіа-центру Міноборони України Андрій Агєєв. Він розповів, що старого «дубка» військовим вже не видають. Забезпечують пікселем і запевняють, що в основному бійці не нарікають на якість. Тим паче, що у найближчому майбутньому українську армію одягнуть ще краще.

– В декількох частинах вже отримали форму нового зразка «Варан». Її поки тестують. Якщо будуть якісь зауваження, то виробник їх отримає та й працюватиме над вдосконаленням. Протягом року поступово переводитимемо усіх на новий зразок. Деякі тестування продовжаться влітку, – повідомляє «ВСІМ»  Андрій Агєєв. –  Оновлення стосуватиметься й іншого. Зокрема взуватимемо військових  у взуття виробництва «Талан». Воно по праву вважається одним з кращих.

Розповів Андрій Агєєв і про те, що купити форму нового зразка можна в інтернеті. Та він припускає, що запропоноване там лише зовнішньо нагадує якісну форму. Каже, що хтось просто “нагрівається” за рахунок військового бренду. 

Якщо ж усі ці плани дійсно реалізують, то вже скоро у волонтерів поменшає роботи. Та й самі захисники менше витрачатимуть власних коштів на те, аби «приодітися» на фронт.

Частіше купують в секондах 

На зовсім в захваті від цього, напевно, торгівці формою. Прибутків у них тоді поменшає. Але користується попитом далеко не у всіх. Частіше купують «комуфляжку» рибаки чи мисливці. Для усіх продавці пропонують відразу декілька варіантів. Окрім звичного літо-зима, варіюватись може й якість. Більш економний комплект може обійтись близько 400-600 гривень. За більш якісний потрібно викласти щонайменше 800 гривень

– Вже зараз до нас все рідше приходять бійці, які відправляються на Схід. Минулого року їх було чимало. Наша форма –  власного виробництва. Матеріали закуповували переважно в Чернігові. У більшості випадків покупці якістю були задоволені. Нерідко брали відразу по два комплекти, – розповідає «ВСІМ» продавець з хмельницького ринку Галина Петричук.

Та купують форму не лише на ринку. Часто пошуки чогось якісного приводять до секонд-хенду. Продавці розповідають, що військові у них є постійними клієнтами. Якщо вже приходять, то за продуктом іноземного виробництва. Кажуть, що чи найбільшим попитом користується британка. Ціни тут теж ріні. Починаючи від штанів за 50 гривень і закінчуючи взуттям за 1,5 тисячі. Та коли покупець впевнений у якості, то готовий віддати й таку суму. Принаймні, так запевняють продавці.

Поки виходить, що над забезпеченням військових формою працюють. Принаймні, позитивні зміни передбачаються. Та волонтери поки не припиняють роботу. Розуміють, що без їх допомоги бійцям буде важко. 

Читайте також: Чи готові робити на хмельницькому ринку знижки учасникам АТО

1 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів