Все, що ви хотіли знати про гроші і комуналку, але не знали в кого запитати (ІНФОГРАФІКА)

0

Закон про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Президент підписав ще у червні цього року, однак в силу він вступив лише через місяць, у липні. Закон руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном. Таким чином мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно, обирати постачальників послуг, впливати на визначення їх вартості та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. Це ще один європейський закон, який віддаляє нас від радянської адміністративної системи управління і надає право власникам самим організовувати та відповідати за умови свого проживання.
Однак чимало не лише мешканців, але й керівників уже існуючих ОСББ, не знають, які можливості насправді дають об’єднанням новий закон і що варто знати, щоб не залишитися біля розбитого корита коли закон вступить в дію.
Заповнити прогалину і убезпечити хмельничан від нав’язаних тарифів, неякісних послуг та незнання Законів взялися у громадській організації «Об’єднання Самопоміч».

На базі безкоштовної юридичної приймальні ГО «Об’єднання «Самопоміч», що на Проспекті Миру, 90/1, створено ресурсний центр для об’єднань багатоквартирних будинків та обслуговуючих житлових кооперативів.
«Ми не лише надаємо юридичні консультації, але й допомагаємо у створенні ОСББ та кооперативів, бо в найближчим часі ЖЕКи відійдуть у минуле, і ми, ті хто працюють з ними, залишимося сам на сам зі своїми проблема і не знатимемо в кого шукати допомоги», – каже куратор проекту «Ресурсний центр», представник ГО «Об’єднання «Самопоміч» Дмитро Трепалюк.
За його словами ,зараз громада фактично не має впливу ні на формування тарифів, ні на контроль за якістю робіт, а це ті сфери де людьми маніпулюють чи не найбільше.

У ресурсному центрі обіцяють надавати як практичну, так і інформаційну допомогу. До прикладу більшість із голів ОСББ не знають, що так званий «скелет договору» треба мати вже, щоб потім не довелося чогось прописувати чи змінювати взагалі. Адже нове законодавство передбачає проведення змін у статуті, діяльності ОСББ.
«Про управлінні житлово-комунального господарства варто було б скликати якісь семінари, роз’яснювати ці моменти. Якщо не створиться ОСББ, то міськвиконком буде шляхом тендерів визначати управителя. Нам же зараз важливо не допустити, щоб завтра усім нав’язали якийсь фіктивний орган, такий собі уявний ЖЕК, який не виключено, що буде в приватних руках, але з тими ж функціями і якістю робіт, що й нині», – каже Дмитро Трепалюк.
Він пояснює, що у нині діючому законі є норма, яка передбачає, що членом ОСББ може стати власник квартир у багатоквартирному будинку, який написав заяву про вступ, її розглянули на зборах і, його або прийняли, або ні. В новому ж законі прописана норма, яка передбачає, що при створенні ОСББ, всі власники квартир у цьому будинку стають членами ОСББ. Разом з тим, якщо раніше частка голосу у всіх квартир була однаковою, та згідно з новим законом, вона залежить від площі квартири. Тобто якщо у вас трикімнатна квартира на 200 квадратних метрів, то ви маєте у чотири рази більшу частку голосу, ніж у власника однокімнатної квартири площею 50 квадратних метрів.

У планах ресурсного центру проводити такі міні-семінари для усіх учасників кооперативів і ОСББ, запрошувати творців нового закону. Однією з перших приїде народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, яка й є співавтором цього закону.
Дмитро Трепалюк переконаний, лише коли ми спільно будемо створювати свій комфорт, зможемо й від влади добитися якихось результатів.
 

15 Вересня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів