Волейбол. «Новатор» достроково виграв групу «А» в вищій лізі

0

Сьогодні, 17 січня, завершився третій тур чемпіонату України з волейболу серед команд вищої ліги групи «А», поєдинки якого проходили в Хмельницькому. Попереду ще один тур, матчі якого відбудуться в Львові 13-15 лютого, та переможець групи вже відомий. Це хмельницький «Новатор»!

Виграти в “Родничка-Колоса” було принципово для хмельницького “Новатора”.

Ще вчора команда Романа Ковальчука, перемігши чернігівський «Педуніверситет-ШВСМ», здобула право участі в майбутньому «Фіналі чотирьох», до якого потрапляють по дві кращих команди груп «А» та «Б». Але сьогодні «Новатор» мав шанс достроково здобути перше місце в своїй групі. Для цього необхідно було переграти «Родничок-Колос» із Новоселиці Чернівецької області – команду, яка, між іншим, єдина, яка в цьому чемпіонаті могла одного разу переграти хмельничан з рахунком 3:2.

Удари Дмитра Федоренка (у червоному) не раз досягали своєї мети.

У перших двох партіях хмельницько-буковинського протистояння неабияка боротьба точилася, як правило, до екватора партії. А потім господарі майданчика доволі впевнено доводили справу до очікуваного вболівальниками від них результату – перемоги. Натомість у третій партії було набагато важче. Гравці «Родничку-Колосу» намагалися виграти хоча б одну партію, що в третьому турі не вдалося іншим суперникам «Новатора», та добрячи попсували нерви хмельницьким вболівальникам. Та, коли обидві команди перейшли межу в 20 очок, то гравці «Новатора» змогли зламати хід партії та переграти гостей з рахунком 25:22, здобувши підсумкову перемогу в грі 3:0. А разом із нею і дострокове перше місце в групі «А».

“Новатор” вдома активно підтримували глядачі. Навіть із барабаном у руках.

«Ми ще перед початком сезону ставили завдання виграти «західну групу», – каже головний тренер «Новатора» Роман Ковальчук. – Радий, що нам вдалося це зробити достроково. Але в голові тримаємо фінальний тур, а також турнір за право участі наступного сезону в Суперлізі».

Заблокувати удари Ярослава Заїки буковинцям вдавалося рідко.

В іншому матчі групи «А» львівський «Барком-Кажани-2» з рахунком 3:0 виграв у чернігівського «Педуніверситету-ШВСМ», і зрівнявся з чернівчанами в турнірній таблиці, маючи однакову кількість очок – дев’ять. «Родничок-Колос» залишився на другій сходинці з 11 очками та перед заключним туром має непогані шанси на «Фінал чотирьох». Хмельницький «Новатор», в якого вже 25 очок, став недосяжним для суперників та міцно закріпився на першому місці.

Іноді з ударами “Родничка-Колоса” хмельничани  не могли впоратися.

Гостям вдавалося знайти шпарини в блоку гравців “Новатора”. Але не часто.

Найзапеклішою видалася третя партія, якого все одно виграла хмельницька команда.

“Новатор” здобув восьму перемогу в дев’яти матчах!