Відтепер хмельничани можуть потрапити у помешкання своїх земляків сторічної давнини

0

До відкриття туристичного сезону та сезону родинного відпочинку у музеї історії міста відкрилася нова експозиція. Тепер усі хмельничани та гості міста можуть дізнатися, в яких умовах жили прості та заможні мешканці старого Проскурова, якими меблями обставляли свої помешкання, яким посудом користувалися, яку пресу читали… Усе це завдяки експозиції «Міщанська кімната кінця ХІХ – початку ХХ століття».

Таким посудом та іншими речами користувалися прості незаможні проскурівчани.

Серед експонатів – оригінальні меблі сторічної давнини (величезне люстро, комод, диван), вантажні меблі (сучасні, виконані під старовину), швейна машинка «Зінгер», посуд, вази, статуетки, канделябри, порцелянова лялька, справжні фотокартки та документи тих часів, зокрема, метрична та платіжна книги. Також під час екскурсії можна дізнатися, як одягалися проскурівські панянки, адже серед експонатів є і одяг.

Швейна машинка “Зінгер” була в помешкані у багатьох проскурівчанок, адже вони ретельно стежили за модою.

Справжньою окрасою експозиції є розкішний старовинний диван, який працівники музею реставрували самотужки.
«Такий диван, мабуть, єдиний зберігся на Хмельниччині. Він незвичний тим, що має зверху невеличку шафку, полички, підставки для підсвічників і маленькі люстерця, у який відбиваються вогники запалених свічок, – розповідає зберігач фондів музею Вікторія Папонова.

Порцеляновими ляльками, які коштували дуже дорого, гралися діти заможних міщан.

Цікавою є історія цього елементу меблів. Він стояв у єврейському училищі, яке розташовувалося у будинку 1 по нинішній вулиці Шевченка. Потім диван перейшов у спадок до суду, який розмістився у приміщенні. Там він довго стояв, доки його просто не винесли на вулицю. А для музейників це стало справжньою знахідкою.

Ламбрекен та карнита – теж автентичні.

Частина експозиції присвячена письменнику Олександру Купріну, який служив у Проскурові, та його повісті «Поєдинок», події якої відбуваються у нашому місті.

У метричній книзі записували дані новонароджених і померлих.

«Спочатку слово «міщанський» характеризувало просто побут мешканців міста, згодом воно набуло негативного відтінку: мовляв, міщанське – це щось невишукане, негарне. Однак переглянувши нашу експозицію, ви можете переконатися, що міщанський побут може бути досить гарним та гармонійним», – каже пані Вікторія.

Вікторія Папонова проводить першу екскурсію у міщанській кімнаті.

В експозиції є одяг та старовинні фотографії.

Зазирнути в історію Проскурова можна, відвідавши музей історії міста по вул. Проскурівській, 30.
 

23 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів