В Антимонопольному комітеті застерігають: під виглядом грошової позики може приховуватися шахрайство

0

Як повідомили в Хмельницькому обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України, останнім часом виявляються численні факти введення споживачів в оману суб’єктами господарювання, які надають позики фізичним особам, адмініструючи кошти учасників груп.

“Проведені розслідування показали, що насправді організації, які поширюють рекламу про грошові позики у засобах масової інформації, в рекламній інформації на транспорті, а також через листівки, фінансові послуги не надають”, – зазначають у комітеті. – Надання позики є можливим виключно за рахунок залучення коштів громадян (формування фонду групи). А кожний громадянин повинен сплачувати платежі не за саму позику, яку він має намір отримати, а фактично за право отримати позику”.

Відповідно організація надає позику не за власний рахунок, а за рахунок залучення інших фізичних осіб та їх коштів. “Право на отримання грошей в учасника групи виникає не одразу після укладення договору, а лише після того, як фонд групи стає достатнім, що може відбутися через кілька місяців чи років”, – говорять в територіальному відділенні.

Разом з тим, у певних суб’єктів господарювання, які надають такі послуги, відсутні критерії за якими визначається хто з учасників групи має першочергове право на отримання коштів. Як з’ясували у Комітеті, одна із таких організацій у 2012 році уклала майже 7000 договорів адміністрування, однак з них кошти отримали лише 4 % учасників. Всі інші не отримали гроші у зазначений термін.


2 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів