У скільки хмельничанкам обійдеться найпростіший літній комплект одягу

0

Літо – черговий і, певно, обов’язковий для багатьох привід оновлювати гардероб. Адже приємно купувати речі, в яких плануєш вирушити на відпочинок. Особливо цим приймається прекрасна половина людства, адже одяг в житті жінки займає досить багато місця. На шопінг деякі жінки витрачають години і це їм приносить задоволення. Для інших вибір одягу — це головний біль. І проблеми ховаються не тільки за фасонами та розмірами, а й за цінами.   

Місця, де можна зробити покупки, журналістка «ВСІМ» розділила на три категорії. Відвідали секонди та дорогі магазини, зайшли на речовий ринок та поцікавилися цінами в Інтернеті. Отож, аби порівняти ціни у різних точках продажу, шукала базовий літній гардероб – футболки, шорти, купальник та босоніжки.

Європейські виробники та знижка на бренди

Найперше, що спало на думку, це магазини вживаного одягу або секонд-хенди. Очевидно, що їх кількість з кожним роком збільшується в рази. Тут можна побачити мам із маленькими дітьми, студентів, пенсіонерів. Найбільшою перевагою «секонду» є доступні ціни та великий вибір. Дійсно, вибрати щось путнє тут можна, однак, для цього доведеться перебрати просто нереальну купу одягу.

В одному із великих магазинів починаю обирати по списку. Найважче тут зберігати терпіння. Адже, йдучи довжелезними рядами і перебираючи одяг на вішаках, вже мимоволі розчаровуєшся і хочеш піти геть. Значна частина речей має видимий брак і виглядає, м’яко кажучи, вже не презентабельно. Однак, від яскравих кольорів, різноманіття фасонів і візерунків розбігаються очі. Тут можна побачити багато відомих марок, таких як «New look», «Topshop», «H&M», «Zara» та багато інших. Більшість з них, як запевняють продавці – не підробка, адже речі привозять з Європи та США.

За ціною речі – цілий комплект

Звертала увагу на одяг із цінниками, порахувала, що потрібний мені комплект обійдеться трошки більше як у 200 гривень. Отож, ціна футболок коливається від 25 до 130 гривень. Тканини різні – починаючи від звичайної синтетики, поліестеру до шифону та натуральної бавовни.

Вибір шортів дещо скупіший. Актуальні – джинсові, їх можна відшукати у кожному секонд-хенді. Вартість – приблизно від 60 за звичайні до 120 гривень за шорти із цупкішого матеріалу та багатшим дизайном. Попри так зване європейське походження, тут на очі потравляє і один з наймасовіших виробників, про що вказується на етикетці – «Made in China». Є речі з Туреччини, Таїланду, Німеччини та навіть Єгипету. До речі, незважаючи на самообслуговування, міряти речі між рядами тут не дозволяють і роблять зауваження. Але це не стосується взуття. У примірочну можна заносити із собою не більше п’яти речей – це традиційне правило майже усіх секонд-хендів. За порушення – штраф.

Взуття у таких крамницях завжди хаотично лежить на стелажах. Вигляд – заношений. Рідко можна віднайти пару, яка матиме хоч якийсь презентабельний вигляд. Звичайні літні в’єтнамки можна придбати десь за 40-70 гривень. Багато і шкіряного взуття. Вибір падає на дорожче – сандалі за 140 гривень.

Купальники у секондах, частіше за все, лежать у великому ящику, де кожен може перебирати і обрати щось. Ціна – 17-40 гривень.

Часто можна натрапити на розпродаж. На одному з таких я побувала. Ціна на все – 10 гривень. Якщо шукати секонди, де продають одяг на вагу, то можна «втаритися» ще за менші гроші.   

«Із запахом Китаю»

Іншого разу вирушаю на славнозвісний хмельницький речовий ринок. Місце, де щоденно скупляються не лише хмельничани, а й жителі різних куточків України.

Порівняно із походом в один секонд-хенд, де на покупки я витратила близько сорока хвилин, мандрувати базаром довелося довше. Тут вам не доведеться мовчки ходити між рядами, обираючи потрібну річ. Зазвичай, тільки зупинившись біля кіоску, продавець одразу ж запитає, що шукаєте і пропонує необхідні варіанти.

Ціни на футболки на ринку різні. Найпростішу можна придбати навіть за 25-40 гривень. Запитую продавця про виробника:

– У нас тут майже все з Китаю, – зізнається продавчиня. – Є ще Туреччина. Трошки рідше – Польща, вони дещо дорожчі – від 120 до 190 гривень.

Для базового комплекту йду за шортами. У кіосках із джинсовим одягом знаходжу їх за ціною 300-400 гривень. Виробники – Китай і Туреччина.

Вибір купальників звісно ж, значно ширший, аніж у секонд-хендах. Їх середня ціна – 200-300 гривень. Практично усі – китайського виробництва.

– Це стандартна ціна. 300- 400 гривень буде коштувати у мене найдорожчий, – каже продавець Тетяна. – Дорожчі – це Польща, купальники їх виробництва ви зможете купити за 600-700 гривень.

Під кінець залишилось придбати взуття. У цьому сезоні воно обійдеться найдорожче. Більша частина капчиків, яких мені довелося бачити на базарі, – це майже однотипні моделі, з однаковою ціною у кожного продавця, лише з похибкою у 10-20 гривень. Але кольори такі, що розбігаються очі. Виробник – Китай, Польща,Україна…  Взуття із змінника також вартує чимало, особливо на підборах. А от шкіряну пару можна знайти і за 1000 гривень, найчастіше зустрічається – 500 гривень.  

Шкіряні сандалі з надписом «Made in Italy» обійдуться в середньому у 350 гривень. На моє зацікавлення яскравою парою, продавчиня одразу пропонує мені знижку – пощастило придбати за 330 гривень.

Перевагою ринку є, традиційно, можливістю торгуватись. Маючи уміння та хист до цього, можна з легкістю вмовити продавця скинути 20-30, а то й 50 гривень. В результаті шопінгу залишила більше тисячі гривень та витратила півтора години часу.

За ексклюзивом – до магазину

Після базарних «оглядин» прямую у центральні магазини Хмельницького. Варіант для тих, хто нікуди не поспішає та не рахує коштів у гаманцях. У так званих дорогих магазинах персонал майже завжди зустріне привітно, однак, частіше за все, допомогу запропонує лише в тому випадку, коли побачить, що ви дійсно прийшли щось купити, а не подивитись. Тут також можна натрапити на відомі бренди, переконатись у справжності яких буде важко.

На диво, навіть у відомих серед хмельничан магазинах можна знайти недорогі речі. Наприклад, деякі футболки продають ще за меншими цінами, ніж на «Толкучці». Вартість – від 125 до 400 гривень. Виробник – Італія, Польща. Нерідко можна натрапити і на Китай. Одна продавчиня в такому магазині розповіла мені, що різниці немає, мовляв, і в Китаї інколи шиють хороші речі.

На пошуки джинсових шортів затратила близько години. Ціни – десь в межах 300-800гривень. Трапляються і прикрощі, коли потрібного розміру просто немає.

Але у сезон вибір купальників – великий.  Продавці кажуть, що за тиждень-два завезуть ще більше. Ціни – від 300-400 до 700 і вище.

Найважчим у магазинах став пошук взуття. Але проблема не з вибором моделі, адже на полицях все: балетки і мокасини, класичні сандалі і сандалі-гладіатори, модельні туфлі та босоніжки на підборах чи танкетці…  В середньому ціна складає 800-1200 гривень за шкіряну пару.

У підсумку, на мій умовний набір базових речей, я б витратила у магазинах понад дві тисячі гривень. Перевагою такого шопінгу – є зручність та індивідуальний підхід до клієнта. Аби поміряти одяг, не треба стояти у черзі чи роздягатися на очах у інших.

Швидко, але ненадійно

Зекономити час можна, купуючи речі через Інтернет, зокрема, через соціальні мережі. Увесь асортимент одягу  можна побачити на фото, а деталі дізнатись у посередника, просто написавши повідомлення. Тут гарантують швидку доставку, іноді й безкоштовну. Ціни різноманітні. Вказується і на наявність різних розмірів. До прикладу, вартість футболки коливається від 180 до 290 гривень. Купальник можна замовити в середньому за 260-280 гривень. Шорти із габардину, шифону чи замінника шкіри можна придбати в середньому від 190 до 240 гривень. Але такий вид шопінгу не гарантує, що придбаний товар підійде за розміром, а тканина відповідатиме вказаній якості. Крім того, в Інтернеті часто можна зустріти шахраїв, які після отримання коштів, товар не надсилають. 

Де і за скільки

26 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів