У Кам’янці на середньовічному фестивалі менше билися і більше гралися

0

Традиційний фестиваль «Форпост» стартував вдало. Чимало людей відвідало дійство, яке просто зачаровує. Стародавня фортеця, лицарі, яскраві костюми, милозвучна музика і смачна польова кухня, – все це дозволяло гостям перенестися в минуле. На декілька годин ставши жителем середньовічної фортеці, люди залишили всі свої негаразди за її стінами і просто відпочивали.

– На четвертому фестивалі ми вирішили зробити «Форпост»  більше сімейним. Організували конкурси для дітей. Цього року реконструкторів у нас близько трьохсот. Вони приїхали із багатьох міст України, з Молдови та Білорусі. Та й відвідувачів стало більше, ніж у попередні роки,  – розповідає «ВСІМ» організатор фестивалю Костянтин Пархоменко.

Серед запрошених виступаючих та серед учасників фестивалю немає жителів Росії. Організатори підійшли до цього питання принципово.

Оглянувши усі куточки Старого міста в Кам’янці-Подільському,  туристи поспішили зайняти кращі місця для перегляду захопливих поєдинків лицарів. Вони розпочались із півгодинною затримкою. Та самі бої на ристалищі переконали глядачів у тому, що вони чекали недаремно .

– Я вперше на такому турнірі. Думав, що це будуть показові виступи. Але лицарі билися по-справжньому. Зламані щити, погнуті шоломи, кров від невеличких поранень – це просто незабутні враження, – розповідає «ВСІМ» відвідувач фестивалю Олексій Лесик. – Нам з дівчиною дуже сподобалося. Навіть не очікував, що тут так класно.

Учасники боїв були втомлені, але  задоволені, незважаючи на результат поєдинків і отримані травми. У декого від ударів з’явилися на обличчі  величенькі синьці. В когось незначні розсічення.

– Це важко і забирає чимало сил. Попри втому я щасливий, – розповідає «ВСІМ» лицар Олексій Варламов з Києва. –  Мої обладунки у порівняні з іншими не такі важкі. Вони важать близько 20 кілограм. Зараз більше уже звертають увагу на зручність, а не на ступінь захисту. Хоча і він дуже важливий.

Незабутніми стали і костюми реконструкторів. Вони відтворювали вбрання різних століть. Хтось обрав повсякденну одежу середньовічних людей. Іншим більше сподобалися  пишні плаття чи образ музики. Блиском своїх шоломів серед усіх вирізнявся реконструктор Роман Михальчишин, який своїм незвичним вбранням відтворив лицарські обладунки ХІ-ХІІ століття.

– Я обрав саме цей період, оскільки він дуже цікавий і епохальний в історії. Це період зародження лицарства і багатьох важливих історичних подій, – каже Роман. –  Реконструкція – це моє друге життя. Це моє захоплення. Це дороге задоволення.  Обладунки і догляд за ними вартують не одну тисячу гривень. Але це того варте.

Перед початком турніру на фестивалі панувала прекрасна атмосфера. Забавляли усіх юні лицарі, які інколи зовсім як дорослі лупцювали один одного дерев’яними мечами.

Для вінничанки Тетяни Музичук цей фестиваль став одним з перших, які вона відвідала в якості учасника. Реконструкцією вона захопилася нещодавно.

– Йшовши по вулиці я побачила гурт людей у яскравому історичному вбрані. Мене це заворожило. Постоявши лише декілька хвилин я вирішила, що це стане моїм хобі. Зараз я не можу уявити свого життя без історичних фестивалів, – розповідає “ВСІМ” Тетяна Музичук.

Подивившись на цього учасника фестивалю, зхдається, що тит зустрів справжнього богатиря з Київської Русі.  

Музичний гурт із Білорусії  “Литой Талер” своєю оригінальною музикою розважав усіх присутніх.

Аби розважити гостей фестивалю по максимуму було організовано майстер-класи із середньовічних танців, ігри і конкурси для дітей, турнір щит/меч та багато інших цікавинок. Наприкінці дня учасники перенесли святкування із фортеці  до Ратуші, де ще декілька годин розважалися.

 

 

3 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів