У Хмельницькому вже створили близько 300 ОСББ
0ОСББ – найкраща альтернатива ЖЕКам. На цьому наголошували під час виставки-конференції «Мої квадратні метри» голови вже створених об’єднань і представники міської влади На їхню думку, лише об’єднавшись, співвласники будинку отримають належні житлово-комунальні послуги.
«Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку відкриває можливості для створення конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг. Чітко визначається, що ОСББ є неприбутковою організацією. Мешканці повинні зрозуміти, що крім них, ніхто нічого в їхньому будинку робити не буде», – сказав Богдан Малінський, голова ради голів ОСББ.
За словами голови ОСББ «Верхневокзальна» Володимира Нарожного, у Хмельницькому вже зареєстровано близько 300 ОСББ, але не всі з них працюють. Чоловік переконаний, що для якісної роботи мешканцям будинку потрібно найперше познайомитись один з одним.
«Більшість житлового фонду у Хмельницькому – це старі будинки. Люди, які років 20 сплачували сумлінно сплачували комунальні послуги, а зараз вони змушені створювати ОСББ і ремонтувати свої будинки. Але ці внутрішні мережі зносили саме вони, які жили в тому будинку. Головне при створенні ОСББ – це познайомити між собою мешканців, тоді легше їх збирати і разом приймати рішення», – каже Володимир Нарожний.
«Гостро також стоїть проблема: чий будинок? Так, квартира наша, але хто тоді володіє будинком? Згідно закону 2015 року, вже чітко зрозуміло, хто за що відповідає, власники квартири є співвласниками будинку і мають за нього відповідати, – говорить голова Асоціації ОСББ Юрій Хмельницький. – усі хочуть краще жити, а докладати зусиль не хочуть. Тому ЖЕКи і далі надаватимуть послуги, хоч і називатимуться по-іншому. Але кращого з обслуговування будинку, окрім себе, знайдеш».
За його словами, не всі зможуть створити ОСББ, про це свідчить і негативний досвід. З іншого боку, об’єднання можуть укладати договори про надавання послуг. Тим часом міська рада всіляко збирається сприяти ОСББ, за словами заступника міського голови Анатолія Нестерука, оскільки допомагатиме, до прикладу, замінити ліфт чи покрівлю.
«В діяльність ОСББ ніхто не має права втручатись: ні прокуратура, ні поліція, ні контрольні органи. Лише згідно статуту раз в рік голова звітує перед мешканцями. Так склалось, що ОСББ створюють, де новий житловий фонд. Звичайно, допомога від міської влади буде, ми не залишаємо старий житловий фонд напризволяще. Якщо в тих будинках, де потребується капітальний ремонт покрівлі, важко буде зібрати гроші. Управління ЖКГ надаватиме підтримку, але поточні витрати мають бути за рахунок пайових внесків», – запевняє Анатолій Нестерук.