У Хмельницькому відкрили виставку художника, роботи якого висіли у кабінеті Кеннеді

0

У Хмельницькому відкрили виставку картин графіка зі світовим іменем Якова Гніздовського з нагоди його сторіччя. Видатний гравер умів показати незвичайне у речах, повз які ми проходимо щодня, не звертаючи на них увагу. Він прагнув передати гармонію простих речей та ситуацій з відтінком філософської іронії до навколишнього світу.

На виставці представлено 19 творів автора, 18 з яких виконані у техніці девориту (гравюра на дошці з дерева, різаного впоперек шарів), а одна робота — у техніці лінориту (ліногравюра, малюнок вирізаний на лінолеумі).

“Гравюра — вид графічного мистецтва, де малюнок спочатку вирізається на дошці, а потім відбивається з неї на папір за допомогою друкарської фарби. З однієї таким способом виготовленої дошки можна зробити до 200 відбитків, і всі вони будуть вважатися оригінальними авторськими творами, – розповідає куратор виставки Марина Заславська. – Експозицію доповнюють 10 афіш з виставок Гніздовського у США, Англії, Канаді, Україні”.


Картина "Круг життя" 1967 року

Роботи художника треба розглядати не поспішаючи, розмірковано, вдивлятися у кожну деталь. Лише тоді можна осягнути його глибину та приховану ідею. “Для його робіт характерне зосередження на ізольованій формі природи, переплетення, заплетення, – додає пані Марина. – Тематика представлених робіт на експозиції — тварини, рослини, сюжетні роботи, багато портретів й автопортерт”.

Афіша з виставки картин Гніздовського у Львові 1990 року

На своїх гравюрах Яків Гніздовський часто зображував рослини і тварини. Основною причиною цього було те, що у художника, який переїхав у Нью-Йорк, не було необхідних коштів для оплати натурників. Проте з часом флора і фауна стали улюбленими темами його робіт.

Гравюра-автопортрет Якова Гніздовського

Довідка: Яків Гніздовський — один із наймайстерніших графістів світу. Художник народився у селі Пилипче Бощівського повіту (нині Тернопільська область). Навчався у Львівській духовній семінарії, у Варшавській та Загребській академіях мистецтв. Після війни жив у Німеччині, а у 1949 році емігрував до Сполучених штатів Америки, де до нього прийшла світова слава.

Спадщина художника складає сотні картин і більше 300 гравюр. Роботи “Зимовий пейзаж” та “Соняшник” свого часу прикрашали кабінет у Білому домі президента США Джона Кеннеді. Картини Якова Гніздовського експонувалися на виставках в Америці, Європі, Азії, Африці, Австралії. У 1990 році — у Києві, Львові, Тернополі. Зацікавлення митця були багатогранними: малярство, графіка, скульптура і кераміка, мистецтвознавство. Роботи митця зберігаються у 50 американських музеях, у музеях Японії, у багатьох університетах і приватних колекціях усього світу.

Портрет Миколи Скрипника (1971 рік)

На відкриття виставки завітало чимало хмельничан

Деворит "Реклама" 1972 року

Гравюра "Альбатрос" 1967 року

21 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів