У Хмельницькому університеті управління та права звільнені викладачі поновлюються через суд

0

Третього вересня в Хмельницькому університеті управління та права відбудуться вибори ректора. І ситуація, яка склалася в навчальному закладі, аж ніяк не сприяє покращенню його іміджу в той час, коли триває вступна компанія. Люди, які тут працюють, ніби поділилися на два табори. Одні стали на сторону діючого керівництва, інші – обвинувачують ректорат і його соратників у неправомірних діях. Ситуація дійшла до того, що, як часто говорять в народі, сміття вже винесли з хати. Аби вирішити ситуацію, яка склалася у виші, відбулося позачергове засідання постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту, туризму та інформаційного простору.

До неї письмово звернувся профком Університету управління та права. У своєму зверненні працівники навчального закладу повідомили засновника вишу, яким являється облрада, про негативну фінансово-господарську ситуацію, що склалася. Згідно звернення, дефіцит коштів, які необхідні для фінансування видатків для виплати зарплатні і інших соціально захищених статей, становить 960 тисяч гривень.

«Хтось бреше»

У своєму зверненні до обласної ради профспілка працівників університету звертає увагу на те, що без погодження їх профкому було виплачено ряд премій ректору, проректорам, головному бухгалтеру та директору гуртожитку готельного типу «Енеїда». Загальна сума становить близько 480 тисяч гривень. Наголосили у зверненні і на ситуації навколо університетської бази відпочинку в селі Пирогівці. Її було віддано в оренду, за яку платять значно менше, ніж іде на її утримання. Різниця становить близько 47 тисяч гривень. Звинуватили в непрофесійному керівництві готелем «Енеїда», який з 2012 року є збитковим для університету.

Викликала стурбованість працівників і те, що з травня 2015 року університет тимчасово припиняє виплату індексації зарплати. А щорічну відпустку потрібно ділити на дві частини і використати її не раніше серпня 2015 року. Аби вирішити усі ці проблеми, профком попросив в обласної ради створити наглядову раду, яка б слідкувала за управлінням майном університету. Також представники профкому хочуть, аби влада проаналізувала фінансовий та матеріально-технічний стан університету і притягнула до відповідальності окремих посадовців за їх порушення.

Аби стабілізувати фінансову ситуацію у виші, профком просить виділити додаткові кошти з обласного бюджету.

Ще одне звернення обласна рада отримала від ректора університету управління та права Олега Омельчука, який повністю заперечив усе, що зазначалося у профкомівському. Окрім того, він звинуватив Миколу Вавринчука, який його підписав, у некомпетентності і у тому, що він просто придумав усе, не підтвердивши обвинувачення документально. На думку теперішнього керівника навчального закладу, це просто брудні технології, які спеціально використовуються для досягнення чиєїсь корисливої мети напередодні виборів ректора.

– Я говорив із одним з студентів університету і почув від нього такі слова: я поступав в університет з великої букви, а випустився незрозуміло з чого. Можливо, варто задуматися над тим, щоб уже почати змінювати ситуацію. А то може бути пізно. Серед людей, які ним керують, є такий собі Леонтій Чорний. Він підпадає під люстрацію. Він ж працював в комуністичній партії. Нехай цей комуніст звільнить дорогу молодим, – заявив представник Громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації Сергій Скоробагатий.«Незаконно звільнено»

Цікавим є і той факт, що юридичний університет звільняє своїх працівників з порушенням законодавства. 22 червня 2015 року звільнили доктора наук Валерія Довганя. Ще раніше, 30 червня звільнили 2014 року, звільнили інших викладачів університету. Та суд уже скасував рішення про звільнення Лазор Оксани та Лазор Олега і зобов’язав навчальний заклад поновити їх на займаних посадах та виплатити  їм зарплату, яку вони не отримали через вимушений прогул, та моральну компенсацію. Загальна сума для кожного становить майже по 30 тисяч гривень.– Скоріш за все, виграє суд і Валерій Довгань. Тут не потрібно мати юридичної освіти, аби це зрозуміти, – говорить директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля.Доктора наук з державного управління спочатку усунули від прийому іспитів на магістратури «Державна служба». На час, коли мали складати екзамени, Валерія Довгання відправили у відрядження в Польщу. Хоча в університеті зазначили, що це була його власна ініціатива. Після цього його звільнили, коли він був на лікарняному.

– Довгань – доктор наук. Їх є 2 чи 3 на всю Хмельницьку область. Тільки він почав наводити порядок на кафедрі, яку очолював, ви відразу його звільнили. В що ви перетворюєте наш університет? Це що, якісь репресії, – говорить секретар комісії Віталій Олуйко.

«Брудні передвиборчі технології»

Ускладнює усю ситуацію і те, що на 3 вересня заплановані вибори ректора Хмельницького університету та права. Його працівники та й комісія при облраді, бояться, аби до цього часу на керівній посаді не перебував жоден з кандидатів і не використовував свого становища у власних цілях. Тому вона вирішила призначити тимчасово виконуючого обов’язки з числа тих працівників, які не братимуть участь у виборчих перегонах.

Ще одне рішення, яке прийняли комісія – створення наглядової ради при університеті. Це на думку членів комісії, не допустить погіршення його фінансового становища у майбутньому і унеможлив будь-які порушення при управлінні вишом.

Ще два рішення не були прийняті через те, що їх не підтримала Тетяна Колісніченко. Саме її голосу не вистачило для отримання 5 необхідних. Можливо, якби прийшли усі 8 членів комісії, то позиція однієї людини не вплинула б так на рішення, які б могли вирішити проблеми і унеможливити їх повторення в майбутньому. Тетяна Сергіївна не підтримала пропозиції рекомендувати ректору поновити на посаді Валерія Довганя і була проти того, щоб голова облради Іван Гончар стимулював фінансову перевірку діяльності університету.

Із почутого і побаченого на засіданні комісії склалася така думка, що конфлікт не вирішиться найближчим часом. Не факт, що посприяє цьому і новий ректор, якого обиратимуть у вересні. Усе це не дуже красить комунальний навчальний заклад, який має давати знання, а не ставати ареною вирішення чиїхось інтересів.

 

Читайте також

Липень 20, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів