У Хмельницькому створили рекордну вишиванку

0

Разом з усією країною Хмельницький сьогодні, 21 травня, відзначає День вишиванки. З цієї нагоди у центрі міста, на майдані Незалежності, хмельничани у національних строях водили вишиванковий хоровод. Окрім того, мешканці міста долучилися до всеукраїнського флешмобу «Вишиванка – твій генетичний код», сформувавши своїми тілами на центральній площі сорочку з національним орнаментом. Організатори нарахували понад три сотні учасників.

«Такий захід у Хмельницькому відбувається завдяки чернівчанам, котрі запросили нас долучитися до акції, яка проходить у них щорічно. Робимо це для того, щоб люди пам’ятали про національні традиції, що вишиванка була з українцями впродовж усього життя, – розповідає організатор акції у Хмельницькому Анастасія Козак. – Сьогодні ми зробили те, чого ще ніде не було: створили найбільшу вишиванку із людей у національному вбранні».

Від зовсім маленьких хмельничан і хмельничанок до людей поважного віку підтримали акцію, прийшовши на головну площу міста у національних костюмах.

«Моїй дворічній донечці Марійці сукенку вишивала бабуся, а моє плаття шили на замовлення. Вишиванка є одним із символів українського народу, ми вважаємо себе патріотами, підтримуємо свій народ і свою націю, та дуже любимо Україну», – пояснює хмельничанка Наталія Страхарська.

Для 76-річної Ади Гордової День вишиванки – особливе свято. Жінка каже, вона наче повернулася у дитинство, коли разом з сестрами по святах одягали національне вбрання. За словами пані Ади, вишиванка – це не повсякденний одяг, а саме святковий.

«Вишиванка – це моє життя. У далекому 1960 році я захищала свій диплом у вишиванці. Блузка була вишита у дунаєвецькому стилі: синіми, червоними, чорними кольорами. Потім я використала цей орнамент, щоб пошити вишиванку онучці, – згадує Ада Микитівна. – Ми живемо в Україні, це наше, рідне. І мені дуже не подобається, коли одягають вишиванку на показ, не маючи в душі нічого українського».

Курсантам прикордонної академії військова форма не завадила також одягнути національне вбрання. Як виявилось, вишита блузка навіть пасує до суворих камуфляжних штанів.

«У таке свято обов’язково потрібно вдягти вишиванку, і військова форма на заваді не стане. Ніяких вагань, щоб приєднатися до акції не було, – каже голова курсантської ради Національної академії Держприкордонслужби імені Б.Хмельницького Іванна Стельмащук. – Шкода, що більшість курсантів не змогли прийти, бо саме проходять підготовку щодо захисту державного кордону».

Для хмельничанина Олександра Мельника сорочку вишивала дружина. Чоловік каже, на це в неї пішло декілька місяців.

«Вишиванка для українського народу має особливе значення. Колись вірили, що вишита сорочка – оберіг від зла. От тепер мене ця сорочка захищатиме, завдяки дружині», – переконаний чоловік.
 

21 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів