У Хмельницькому обговорили, як об’єднати територіальні громади з користю

0

Громадам Хмельниччини роз’яснюють особливості реформи місцевого самоврядування. Для цього організовують спеціальні семінари, де перед очільниками громад виступають фахівці з різних сфер. Такі засідання проводять по всій області, а вчора, 5 травня, відбувся семінар для керівників територіальних громад Волочиського, Красилівського та Хмельницького районів.

«Мета таких заходів полягає в тому, аби донести різну інформацію, яка стосується реформи місцевого самоврядування і об’єднання громад. Перед сільськими головами, головами районних рад, громадськістю виступають спеціалісти з різних галузей, та кожна громада самостійно має обирати свій шлях, – зазначив перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський. – Територіальна об’єднана громада отримає рівний підхід, як і інші громади в Україні, щодо забезпечення своїх функціональних обов’язків. Зникнуть такі поняття як «місто районного підпорядкування», «місто обласного підпорядкування». Всі громади будуть рівними щодо формування місцевих бюджетів. Вони матимуть можливість самі розпоряджатися коштами щодо забезпечення освітніх, медичних послуг, соціального захисту, облаштування доріг тощо. Тобто ті служби, які нині зосереджені в райцентрах, будуть у кожній громаді.»

За словами Віктора Адамського, процес реформування складний, оскільки зачіпає основи місцевого самоврядування, проте від об’єднання громади обов’язково виграють. Як він запевнив, адміністративних заходів для тих, хто проти, вжито не буде.

Децентралізація принесе громадам Хмельниччини більше прав і грошей.
 

Травень 6, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів