У Хмельницькій прикордонній академії обрали ректора. Ним став Олег Шинкарук
0У Хмельницькій прикордонній академії обирали ректора серед двох представлених кандидатів. За тимчасово виконуючого обов’язки керівника ВНЗ Олега Шинкарука віддали голос 93, 3% виборців. Всього у голосуванні взяли 402 осіб, 375 з яких – за виконуючого обов’язки, а 21 – за кандидата Олександра Андрощука.
У голосуванні брали участь науково-педагогічний склад, а також інші постійні працівники академії, студенти та курсанти. Обирали серед двох кандидатів – військовослужбовцями Олегом Шинкаруком та Олександром Андрощуком.
Нагадаємо, спочатку кандидатів у ректори було троє, однак полковник Олена Волобуєва зняла свою кандидатуру через те, що її програма фактично співпадала із програмою Олега Шинкарука
Полковник Олег Миколайович Шинкарук имчасово виконував обов’язки ректора академії.
Полковник Олександр Степанович Андрощук перебуває зараз на Сході, тому за виборчим процесом слідкував його представник. Обидва кандидати є докторами наук та професорами Національної академії державної прикордонної служби.
Голова виборчої комісії Сергій Псьол розповів, що вибори пройшли організовано, великих скупчень людей не було. Голосування розпочалося ще з 9-ї ранку і вже через годину свій голос віддала більша третина виборців.
За правилами, 75 % всіх виборців повинні складати науково-педагогічні працівники, не менше 15 % – виборні представники від курсантів і студентів, не більше 10 – інші структурні підрозділи академії.
– Вибори ректора проводяться вперше в історії академії. Ця процедура визначена законом України «Про вищу освіту». Процес контролювала виборча комісія, яка складалась із восьми представників, – зазначив Сергій Псьол. – Це представники викладацького складу, підрозділів управління, забезпечення, а також голови студентської та курсантської рад.
За словами голови комісії, кандидатури висувались від кожного підрозділу академії. Опісля чого проводилось таємне голосування за майбутніх представників на виборах.
До речі, представники студентства поділились, що саме вони чекають від виборів та якого кандидата хочуть бачити на посаді ректора академії.
Від майбутнього керівника ВНЗ вони очікують взаєморозуміння та сподіваються на співпрацю.
– Найперше, що хотілося б, то це діалогу, цікавих пропозицій, розуміння, – розказує голова курсантської ради Національної академії ДПС України імені Б. Хмельницького Іванна Стельмащук. – Можливо це будуть спільні конференції, хочеться також бачити підтримку і розвиток. Ректор – це та людина, яка повинна чути і співпрацювати зі всіма, активно доводити свою свою думку до курсантів і студентів.
Голова студентської ради Олег Венгер запевняє, що майбутній ректор повинен відстоювати права академії серед інших вузів і підносити звання академії на рівні України.
– Хотілося б, щоб була співпраця із представниками студентства. Зараз, на жаль, у зв’язку із ситуацією в країні, приділяється значна увага справам на Сході. Як тільки все налагодиться, хочеться, щоб на нас звертали увагу, – додає студент.
Свій голос ще зранку віддала викладач кафедри англійської мови Оксана Комарницька. Каже, що зробила свій вибір впевнено.
– Зробила вибір швидко. Очікуємо від нового ректора стабільності. Він повинен бути людиною слова, з чіткими цілями і сподіваннями, йти до них впевнено і вести нас слідом за собою.
Викладач кафедри прикордонного контролю Олександр Сойко теж із кандидатом, якого підтримуватиме, визначився давно.
– Єдине, хочеться, щоб програма, яка була представлена кандидатом, виконувалась. А самі перспективи розвитку академії дуже добрі.