Тут не чути вибухи бомб: діти з прифронтової зони влітку відпочивали на Хмельниччині
0Вже третя зміна дітей зі Сходу 25 липня приїхала відновити сили до рекреаційного центру сімейного типу “Берег надії”, що у селі Головчинці Хмельницького району. Цього разу 25 маленьких луганчан разом з двома дорослими, які їх супроводжують, мають можливість активно та корисно провести час серед подільської природи.
«Оскільки Старобільськ – місто-побратим Хмельницького, ми вирішили оздоровити дітей з прифронтової зони. Ми хотіли дати їм можливість відпочити там, як вони кажуть: де не чути постріли та вибухи бомб, – говорить заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Юрій Коновалов. – Гроші на проживання дітей зі Сходу виділені з міського бюджету. На харчування на одну дитину передбачено 53 гривні в день».
Вже третя група дітей зі Старобільська приїхала відпочити на Хмельниччину
Цього разу до Хмельницького приїхали відпочивати діти віком від 9 до 16 років. Серед них пільгові категорії дітей та обдаровані школярі.
«Тут цікавіше, ніж вдома. Весела розважальна програма. Є на що подивитися і куди сходити. У мене вже з’явилися друзі, з місцевими дітьми познайомилися», – розповідає 16-річний Михайло Влайков.
"Берег Надії” знаходиться на одній території з дитячим табором “Чайка”, тому юні відпочивальники зазвичай разом проводять час. Щодня у програмі нові змагання та конкурси. Вчора старобільчани разом з хмельничанами змагалися у постановці давно відомих казок на новий лад.
«Завдання діти отримали за день до виступу. В усіх були рівні умови. Малеча дуже відповідально поставилася до своєї роботи. Навіть ті, хто не брав участь у виставі, все рівно допомагали ідеями та у підготовці, – розповідає соцпрацівник Центру Діана Куліковська. – Наша команда дітей з Старбільська вирішила розіграти Попелюшку. Ми задіяли максимально багато діток у виставі».
Старобільчани показали "Попелюшку" на новий лад
В інтерпретації луганчан Попелюшка виявилася хлопчиком, який загубив шкарпетку, а замість принца, власника загубленої речі шукала дівчина-модниця.
«Ми готувалися до вистави. Текс та ідею нової казки самі придумали. Здається, вийшло непогано. Взагалі у таборі весело, щовечора дискотеки, – ділиться старобільчанин Олександр Журавльов. – Нам обіцяли, що ми поїдемо до фортеці у Меджибіж та Кам’янець. Не можу дочекатися».
Гості зі Сходу запевняють: вже за перші кілька днів знайшли собі нових друзів
Цього разу з дітьми приїхали двоє дорослих, які допомагають доглядати за малечою