Туристи з Хмельниччини навчалися поводитися в горах в екстремальних умовах.

0

Протягом восьми днів на полонині Пожежевська, що неподалік від туристичної бази «Заросляк» у Карпатах, проходив п‘ятий Всеукраїнський навчально-практичний семінар з підготовки керівників та учасників гірських походів та змагань базового рівня.
Майже півсотні учасників з восьми регіонів, в тому числі, і подоляни, навчалися, як організовувати страховку на крутих засніжених схилах, як долати лавинонебезпечні ділянки та рухатися на крижаних схилах, будувати снігові намети-іглу, шукати людей у лавині, надавати першу допомогу потерпілим тощо. Усі ці навички стануть у нагоді туристам, які ходять в екстремальні походи, беруть участь у змаганнях, працюють інструкторами та керують туристичними гуртками.


Практичні заняття в складних погодніх умовах.

«Користь від семінару велика: набуття технічних умінь та навичок в проходженні складного гірського рельєфу, вміння приймати безпечні рішення в нестандартних ситуаціях, оволодіння навичками азбуки виживання в природі, надання долікарської допомоги. Усе це забезпечує зменшення нещасних випадків в нашому екстремальному виді спорту», – розповідає начальник семінару Юрій Загоруйко, який також є інструктором з гірського туризму, суддею національної категорії та керівником гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ХОЦТКУМ).
Організували семінар Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та його осередок у Хмельницькій області. Подоляни не лише долучилися до організації гірського семінару, а й взяли активну участь у ньому. Зокрема, це керівники туристських гуртків, методисти центрів дитячого туризму, люди, які бажають пройти туристські маршрути в горах у Грузії, Румунії, Франції тощо.


Підйом у горах.

«Гори необхідно знати на «ти», поводитись з ними на «Ви», – переконаний Юрій Загоруйко.
Саме тому він вважає, що необхідно заповнити вакум технічної підготовки, яку раніше давали професійні державні установи, щоб зменшити нещасні випадки у турпоходах. Саме для цього організовуються подібні семінари.
«Коли бачиш вогонь від бажання навчатися у слухачів, хочеться якнайкраще передавати знання і власний досвід, – розповідає пан Юрій. – А на вершині враження… як у Висоцького: «…весь мир на ладони, ты счастлив и нем, и только немного завидуешь тем, другим, у которых вершины ещё впереди…».


На Говерлі.

Учасники семінару піднялися на Говерлу, вшанувавши таким чином загиблих під час Революції Гідності. А один із вечорів присвятили перегляду фільму “Зима у вогні”. 


Під час перегляду фільму.

27 Лютого, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів