Територіальна реформа: чи прислухається влада до хмельницької громади?

0

Така думка громадськості не співпадає із тим, як бачать проведення адміністративно-територіальної реформи відомі у Хмельницькому політики і сама міська влада. Своє бачення її втілення у життя вони висловили на громадському зібранні, яке пройшло у міському будинку культури.

Народний депутат України та екс-мер Хмельницького Сергій Мельник свій виступ розпочав із слів про важливість та необхідність проведення реформи. Не забув він і розкритикувати те, як обласна рада запропонувала провести об’єднання громад навколо Хмельницького. Він вважає, що не варто приєднувати до міста віддалені села. Тим більше вони навіть не входять до Хмельницького району.

– Обласна рада запропонувала зробити якусь «кишку» від Чернилівки до Виноградівки. Остання, до того ж, Ярмолинецького району. Впевнений, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України цей проект розгляне і поверне на доопрацювання, оскільки він має чимало суперечностей із методикою, – зазначив у своєму виступі Сергій Мельник.

Рішення міської влади, яке було прийняте 27 травня, зачитав заступник міського голови Анатолій Нестерук. У ньому йдеться про те, що міськрада буде пропонувати об’єднатися в територіальну громаду чотирьом сусіднім селам. Це Лісові Гринівці, Щумівці, Ружичанка та Шаровечка. За словами Анатолія Нестерука ці села і без обєднання вже можна умовно назвати частиною міста. Більшість населення цих сіл працює, навчається та лікується в Хмельницькому.

Пропозицію міської влади підтримали більшість із промовців, які виступали у цей вечір. Та серед них знайшовся той, який вирішив удосконалити його.

– Я вважаю, що необхідно ініціювати об’єднання з Хмельницьким усіх сіл, які межують з містом. До тих, що зазначаються у проекті міськради, на мою думку, потрібно запропонувати обєднатися з Давидковецькою, Стуфчинецькою, Олешинською, Грузевицькою та Копистинською сільськими радами, – говорить депутат міської ради Сергій Мандзій.

Перед голосуванням за запропоновані проекти, Денис Монастирський, який сьогодні був своєрідним головою зібрання громади, наголосив на тому, що людям потрібно в доступній формі роз’яснити суть реформи.

– Більшість із виступаючих сьогодні пропонували висловили своє бачення.  І лише поверхнево вони пояснили людям, які сьогодні зібралися, про те, що зміниться після об’єднання громад, – зазначив Денис Монастирський.

На думку Сергія Мандзія це буде важко зробити, адже сільські голови не зацікавленні в приєднані до міста. Тоді вони просто втрачають ту владу, яку мають зараз. Саме через це людям важко пояснити, що для них усе це є вигідним.У голосуванні брали участь не всі зареєстровані, яких сьогодні було 407 осіб. Найбільше людей підтримало проект Сергія Мандзія  – 131. 28 чоловік проголосували за запропонований варіант обєднання від міської ради. Ніхто із присутніх не захотів підтримати той проект, який розробила обласна рада.

Коли усі вже збиралися розходитися, Денис Монастирський висунув на голосування ще один проект. Він розповів, що в багатьох регіонах розглядається такий варіант, коли до обласного центру взагалі ніяка з громад не приєднується. Його пропозиція найшла підтримку всього у п’яти людей.Дехто із присутніх так і не зміг визначитися, який проект є кращим. Люди голосували відразу за два, а то і три варіанти.

 

23 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів