Справа в трубі? Мешканці Зарічанської жаліються на брудну воду в крані

0

Про те, що у будинку 14/2 по вулиці Зарічанській з крану тече брудна вода, повідомила читачка «ВСІМ». У рубриці «Від читачів» жінка написала, що вже більше місяця з крану тече вода із мазутом. Щоб з’ясувати, у чому ж проблема, журналісти «ВСІМ» звернулися в комунальне підприємство «Хмельницькводоканал». Його директор Віталій Кавун пояснив, у чому ж була проблема.  

– Справа в тому, що зараз поводимо багато робіт по заміні мереж, планових ремонтах арматури. Досить часто доводиться втручатися в систему розподілу води та включати-переключати водогони.  Запускаємо резервні у зв’язку з проведення цих робіт, – каже Віталій Кавун. – Дійсно, виникають скарги на неякісну воду. Але ми з цим боримося. По Зарічанській скажу, що проводимо промивку. Там таке сталося у зв’язку з тим, що на проспекті була аварійна ситуація і нам потрібно було вирішувати, чи залишати 10 будинків на цілу добу без води, чи подавати з резервного водопроводу. Ми обрали останнє.  Потік води змінився в протилежну сторону. І це призвело до того, що залізо і накип, який є у не зовсім ідеальних трубах, попали в будинки. Ми обіцяли людям, що зробимо перерахунки за водопостачання.  

У комунальному підприємстві пообіцяли, що ситуацію триматимуть під контролем. Але вже наступного дня, 30 липня, із тією ж проблемою звернулося ще декілька мешканців вулиці.

Писатимуть колективну скаргу

З самого ранку вода була вже брудна, запевняє Ніна Долга. Зрозуміло, що воду з-під крану для приготування їжі жінка не використовує. Митися у ній також боїться. Але, за її словами, темний наліт було видно навіть на посуді та на ванній.

– Як змивала в туалеті, то таке було жирне, ну наче смалець. Ванна була жирна, – каже жінка. – Куди ми тільки вже не зверталися. Але нарешті до нас прийшли з лабораторії водоканалу, взяли зразок води на аналіз в 51 квартирі. Але ніхто не давав результату. Я їм дзвоню, але кажуть, що їм заборонено розповсюджувати інформацію про результати. Чекаємо далі. Купили мінеральної, щоб пити. Але це не дешеве задоволення для нас, як для пенсіонерів.

Такої ж думки і мешканка сусіднього будинку Вікторія. По телефону вона розповіла журналістам, що історія з водою була у неї ще в червні.

– Гірше було із холодною, аніж гарячою водою. Чорні цятки були на посуді. Навіть після миття на шкірі були сліди. Вони були наче жирноваті, тому витирати їх треба було або спиртом, або ацетоном, – розповідає жителька будинку 14/2 Вікторія.  – Зверталися в лабораторію для проведення аналізу води. Були висновки, але на руки копії я не отримала.  

Обидві жінки планують скоординуватися, щоб вирішити проблему разом. Можливо, запрошуватимуть  жителів обох будинків на загальні збори.   

Справа в трубі?

Хмельничанам на якість води, як то кажуть, гріх жалітися. Адже якщо порівнювати, то вода у сусідніх областях набагато гірша, ніж в нас. Журналісти «ВСІМ» провели опитування в нашій групі ВКонтакті. Питали, чи подобається хмельничанам наша вода, чи п’ять водопровідну некип’ячену.

Отже, з голосування видно, що їжу готують, але пити воду відмовляються.  У чому ж справа? Адже Хмельницький п’є артезіанську воду. Тобто воду з підземних джерел, а не поверхневу річкову. І цим може похизуватися далеко не кожний обласний центр. Чернелівський водогін, на який викинули мільйони гривень, майже два роки працює без перебою. Можливо, справа в старих трубах? Але на їх заміну, як кажуть у «Міськводоканалі», потрібно не менше мільярда гривень.

– Активно місто будувалося в 60-70 роках, тому й труби були прокладені ще тоді. Але є й такі, які прокладали ще в 30. По мірі можливості міняємо трубопроводи. Минулого року замінили 5 кілометрів, цьогоріч – 1 кілометр, – пояснював при зустрічі Віталій Кавун. – Замінити все і одразу – неможливо. З бюджету нам виділили 10 мільйонів гривень. Але не тільки на заміну водопроводу. Плануємо витратити  і на придбання спецтехніки та інші роботи.

Найновіші мережі водопостачання та водовідведення мають мешканці Озерної. Адже їх прокладання відбувається паралельно з забудовою міста. Найстаріші комунікації у центрі.

– Нові труби – з поліетилену. Це найсучасніший матеріал. Минулого року замінили на Західно -Окружній 1,5 кілометри. Абсолютно новий водогін й на Ружичній, – каже директор комунального підприємства.

Старий і провірений спосіб

Двічі на рік хмельничан повідомляють про те, що воду з-під крану вживати не можна. У цей час у місті відбувається промивка всіх резервуарів. Хоч нарікають, що хлорування це вже давно застаріла технологія. Але  вона є невід’ємним етапом водопідготовки. Хлор – це найпотужніший дезінфектор, завдяки якому вдається уникнути розповсюдження через воду ряду небезпечних захворювань. Ну й іншого способу не придумали для очистки мереж. Крім того, подача води в оселі контролюється, кажуть у «Міськводоканалі»

– В основному вода подається з Чернелівки. Там є відділ лабораторії, який контролює якість подачі води в напрямку міста. Є лабораторія промислових стоків, що контролює воду, яка скидається в річку, – каже Віталій Кавун.

Директор зізнався, що підприємство хоче отримати півмільярда гривень кредиту світового банку на очистку стоків. Це, за його словами, велика проблема для міста. Мовляв, технологія очистки стоків потребує реконструкції для того,  щоб забезпечити наших сусідів вниз по річці чистою водою. 

31 Липня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів