Сім ударів по кишені українців

0

Саме цей закон позбавив багатьох українців пільг і соцвиплат, бо змінив аж 38 законодавчих актів. Під «немилість» потрапили, до прикладу, пільги на проїзд у громадському транспорті. Відтепер вони «…надаються за рішення органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету». Тобто, починаючи з 1 січня 2016 року надання пільг фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевої влади та місцевого самоврядування. І якщо вони знайдуть гроші на цю статтю, то усі, хто раніше користувався правом на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, й надалі їздитимуть безкоштовно. Якщо ж у місцевому бюджеті грошей на це не знайдеться, усім учорашнім пільговикам доведеться оплачувати квитки з власно кишені.

1. Діти-інваліди, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування та учні 1-4 класів з малозабезпечених родин безкоштовне харчування у школах отримуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Якщо у бюджеті грошей не буде, то не буде й харчування. Раніше ці діти харчувалися за рахунок держави.

2. У дитячих садочках тепер батьки сплачуватимуть за харчування у розмірі, який встановить місцева влада. Це може бути і стовідсоткова оплата. Досі у містах ця батьківська плата складала не менше 60 відсотків, у сільській місцевості — 40 відсотків.

3. Розмір соціальної допомоги на дітей з неповних сімей тепер вираховується як різниця між 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку та середньомісячним доходом родини у розрахунку на одну особу за попередні півроку (тобто якщо мама виховує 5-річну дитину та отримує 2500 гривень, то допомоги від держави не матиме). Раніше отримували 30 % від прожиткового мінімуму на дитину.

4. І надалі не платитимуть пенсію працюючим пенсіонерам: держслужбовцям, суддям, прокурорам, тим, хто отримує військкові пенсії (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій). У інших пенсіонерів продовжуватимуть брати 15-відсотковий податок з пенсії, які перевищують три мінімальні зарплати (зараз — 4 134 гривні).

5. Розмір максимальних пенсій встановлений на цілий 2016 рік у розмірі 10 740 гривень і підвищуватися протягом року не буде.

6. Індексація зарплат на рівень інфляції буде, якщо інфляція перевищить 3 %. раніше був 1%.

7. Держава не компенсовуватиме роботодавцям витрати на виплату зарплат мобілізованим .

 

26 Січня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів