Поради туристу. Щоб зимова подорож була в радість

0

Якщо мова йде про похід у гори чи іншу серйозну зимову мандрівку з ночівлею на природі, підійти до її підготовки слід дуже ретельно. У вас має бути спеціальне спорядження: одяг, взуття, спальники, намети, газові пальники, а ще – відповідна фізична і моральна підготовка і хоча б одна людина, яка вже раніше ночувала у суворих умовах.

Але навіть якщо ви відправляєтеся на кількаденну екскурсію у незнайоме місто (з ночівлею у готелі чи хостелі) чи плануєтеся вибратися на один день у зимовий ліс, теж варто подбати про те, щоб подорож принесла лише позитивні враження. Адже взимку погодні умови все ж таки суворіші, ніж в інші пори року.

 Ось кілька порад, які дозволять вам не замерзнути у зимовій поїздці:

1. Одягайтеся тепло, як це не банально звучить. Навіть якщо у вашому місті плюсова температура, там, куди ви відправляєтеся, може бути хурделиця чи сильний вітер. Не нехтуйте шапками, шарфами і рукавичками. Прихопіть додатковий светр, який можна буде одягти чи зняти задля регуляції температури.

2. Візьміть запасні шкарпетки, бажано теплі. Якщо ноги промокнуть, можна буде переодягнутися, а ввечері у помешканні відігрітися у теплих вовняних шкарпетках.

3. Беріть із собою термос з гарячим чаєм чи кавою. Особливо якщо відправляєтеся у ліс чи інше місце, де немає кав‘ярень на кожному кроці.

4. Побільше рухайтеся, не давайте собі замерзнути.

5. Якщо ви у місті, заходьте погрітися в різні громадські місця. Це може бути не лише кафе, а й супермаркет чи магазин, розважально-торгівельний центр, метро, музей чи художня галерея. В останніх закладах ви зможете сумістити корисне з приємним.

6. Якщо ви у лісі, прихопіть з собою сірники чи запальничку і розпаліть багаття. Також грітися можна за допомогою рухливих ігор.

7. У нагоді стане каремат або його шматок, який дозволить посиліти на холодній лавочці чи колоді без наслідків для здоров‘я.

8. Свій екскурсійний маршрут складіть заздалегідь і таким чином, щоб прогулянки просто неба чергувалися з відвідинами замків, соборів тощо.

9. Якщо погода волога і температура нульова чи плюсова, не зайвими будуть парасолька на випадок дощу та взуття, що не промокає.

10. На природі взимку вирушайте краще у знайомі місця і повертайтеся, коли ще світло, щоб не загубитися. У нагоді може стати ліхтарик.       

18 Січня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів