Пільги нараховуються по-новому

0

З 1 липня Кабмін визначив новий порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги. Відтепер все залежатиме від вашого доходу. Якщо середньомісячний дохід сім’ї у розрахунку на одну особу не перевищить 1710 гривень, пільги вам залишаться. Якщо ж маєте більші доходи – за житлово-комунальні послуги доведеться сплачувати сповна. Зміни торкнуться таких категорій громадян:

1. Звільнених зі служби за віком, у зв’язку з хворобою або за вислугою років працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи; їхніх дітей (до досягнення повноліття), дітей загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатних членів сімей, які перебували на їх утриманні – стаття 22 Закону України «Про міліцію».

2. Дітей-інвалідів, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою; дружин (чоловіків) та опікунів (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3 – статті 22, 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

3. Учасників війни; членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдів (вдівців) та батьків померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – статті 14, 15, 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдів (вдівців) та батьків померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною – стаття 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

5. Жертв нацистських переслідувань – статті 6-1; 6-2; 6-3; 6-4 – Закону України «Про жертви нацистських переслідувань».

6. Багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сімей (крім багатодітних), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування – стаття 13 Закону України «Про охорону дитинства».

7. Дітей війни – стаття 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

8. Осіб, звільнених із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків; батьків та членів сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків – стаття 120 Кодексу цивільного захисту.

«Але приходити до органів соціального захисту усім не потрібно, – зауважує начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім`ї департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Маруняк. – Декларацію про доходи потрібно заповняти тим пільговикам, у яких пільги поширюються на членів сім’ї. Якщо ж пільга надається тільки самому пільговику (згідно з нормами споживання), ми перерахуємо її автоматично, згідно з даними, які надасть нам Пенсійний фонд. Але якщо людина, котра має право на пільгу, крім пенсії, ще працює, вона має про це повідомити органи соцзахисту. Якщо середньомісячний дохід на одну людину перевищує 1710 гривень, то пільги надалі не буде. Якщо дохід менший від цієї суми, все залишиться без змін».

До речі, сьогодні у нашій області 321 тисяча людей користується пільгами з оплати житлово-комунальних послуг.

1 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів