Перший в Україні «АртDVIR» стартував у Хмельницькому, далі – Львів і Луцьк

0

У дворі музею гамірно, як на подвір’ї багатоповерхівки теплого літнього вечора, де сусіди між собою знайомі, де двір – це частина сім’ї кожного, хто у ньому живе та відпочиває. Так і цього вечора було у музеї: по-сімейному, тепло і весело.

Добрі друзі, щирий сміх, смачні напої. Десь поряд бавляться – хто розмальовками, а хто камінням-кубиками-патичками – дітлахи, поки батьки насолоджуються музикою, спілкуванням і культурним відпочинком.

Дворик, який до цього був лише прилеглою до музею територією, став справжньою мистецькою оазою для культурного відпочинку свідомої творчої публіки.

Стартували з віршів земляка, хмельничанина Григорія Семенчука, який презентував свою чергову збірку віршів «Море». Продовжили вечір музикою гурту «ZAPASKA» та його солістів Яни Шпачинської та Павла Нечитайла, уродженців Кам’янця-Подільського, але більше відомих зі своїми піснями на Заході. Наостанок художник з Ужгорода Андрій Хір презентував свої картини.

«Зараз повсюди музеї придумують і реалізовують якісь оригінальні проекти. Ми планували у цьому дворику зробити теж якийсь творчий майданчик, але то було лише у проекті. Прийшов Андрій, розказав про свою ідею, і ми погодилися об’єднати зусилля», – каже директор музею Лариса Чернова.

«Цей проект ми запустили вперше у Хмельницькому, але зараз уже є люди, які хочуть відкрити такі арт-дворики у Львові та Луцьку. Ми взялися за це, щоб, по-перше, організувати міський простір, ті місця, які стоять пусткою і не використовуються: дворики, вулиці, майданчики. Для нас, ГО «Територія», коли ми розрослися, якщо так можна сказати, до потужного фестивалю «Республіка», це не такі вже й великі затрати. Натомість ми виховуємо публіку, долучаємо людей до мистецтва і виводимо мистецтво у люди», – каже Андрій Зоін.

Вхідний квиток на відкриття коштував 50 гривень, за які кожен отримав не лише вхід у арт-дворик з презентацією, концертом та виставкою, але й можливість відвідати музей тоді, коли йому буде зручно.

«Таким чином, – каже Андрій, – ми не лише окультурили дворик музею, але й спонукаємо людей відвідувати музей, долучатися до прекрасного, так би мовити. До речі, програма різноманітних концертів, виставок та презентацій вже майже розписана. Кожен, хто хоче провести якийсь творчий захід у нестандартній атмосфері, має нагоду скористатися арт-двориком.

За словами Андрія, якщо хтось хоче провести творчий некомерційний захід, це можна вільно зробити, попередньо домовившись з ним чи директором музею. Якщо ж захід комерційний, то частина виручених коштів обов’язково мусить бути спрямована на творчість.


Понад дві сотні людей вмістив двір музею, який, як сподіваються організатори, стане справжнім майданчиком для культурних тусовок, концертів альтернативних гуртів та презентації книг або чогось оригінального і творчого з нестандартною ідеєю.

Організатори кажуть, конкуренції своєю ідеєю не створюють нікому, бо навіть ті кілька закладів, які є у нашому місті, і які спеціалізуються саме на альтернативному культурному відпочинку, мають або інше спрямування, або працюють, в основному, з вересня до травня. А арт-дворик розрахований на літній період.

14 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів