Перша “соточка” хмельницьких патрульних очима водіїв – новини Хмельницького від vsim.ua
0Патрульна поліція у Хмельницькому розпочала роботу 26 грудня минулого року. За цей час вони показали себе з різних сторін. Розпочали боротьбу з порушниками парковки та нетверезими водіями, водночас один поліцейський сам став об’єктом обговорень – п’яного патрульного на вокзалі у Волочиську засікли активісти.
У багатьох містах нові полісмени потрапляли в ДТП на службовому авто. Хмельницькі патрульні поки в цьому помічені не були. Якщо таке було, то вони старанно від усіх це приховали. Як оцінюють роботу копів хмельницькі водії, що бачили та знають, дізнавалися журналісти “ВСІМ”.
Журналіст «Дорожнього контролю» Олег Бондаренко
– Хлопці працюють, стараються. З громадянами спілкуються гарно. Просто так до водіїв не придираються. Це я бачу. Хочеться, щоб вони не вчилися на людях, а вчилися в класах. Патрульні мають вільний час, бо ж працюють не за таким щільним графіком, як колись ДАІшники. Раз в тиждень, наприклад, можна організувати їм навчання чи тренування, щоб «підтягнути» знання Правил дорожнього руху, законодавство. А щоб закріпити матеріал, потрібно повторювати заняття. Навчати мають компетентні люди.
А величезний недолік їхньої роботи у тому, що патрульні виносять постанови без доказів, а на своє внутрішнє переконання. Це при тому, що порушення може й не бути. Є велика кількість скасованих постанов, багато скарг.
Спостерігаю, що люди, які тільки прийшли в органи, на дорозі ще користуються шпаргалками. Підглядають в закони. На мою думку, є ще багато нюансів, які треба виправити. Їм необхідно досконало знати законодавство, щоб не плутатися при розмові з водіями. Щодо хабарів, то можу сказати одне – не беруть. Можливо, старий ДАІшник, десь з дуру, по старій звичці, коли рука зачухалася, то й візьме. Але за новачків можу поручитися – точно не візьмуть. В тому числі, бо бояться.
Активіст громадська Організації “Хмельницький Автолюбительський Клуб” Володимир Огойко
– Від себе можу сказати, що я задоволений створенням патрульної поліції в Хмельницькому. Подобається, те, що краще відносяться до людей. У них досить багато вимагають, але патрульні є лояльними.
Позитивним є те, що підвищилися показники по 130 статті, за керування в нетверезому стані. Це показує, як на мене, що наші поліцейські непідкупні.
Було й багато недопрацювань. Але на них копи звертають увагу та намагаються усувати. Особливо часто зустрічалися випадки, коли хтось не знає законів. Але в загальному працюють краще, ніж колишні ДАІшники. Зокрема, покращилась реакція на виїзди.
Чорною плямою на репутації можна назвати випадок із п’яним патрульним, який бешкетував у Волочиську. Але якщо поліцейські в подальшому дотримуватимуться закону, стежитимуть за порядком та не будуть вестися на провокації, то й це скоро забудеться.
Таксист Євгеній Калугін
– Вони людяні, в першу чергу. З ними не домовишся за якісь там гроші. І це добре. З ними можна говорити та щось пояснити. Навіть коли ти провинився не спеціально і не дуже серйозно.
До прикладу, я отримував нові номерні знаки і поїхав, забувши їх прикріпити. Мене, звісно, зупинили. Але вислухали пояснення, перевірили інформацію та попросили просто встановити знаки. А потім, провівши бесіду та давши попередження, відпустили. Раніше б просто впаяли штраф.
Ще одна показова ситуація – порушники паркування. Таких стало менше і їздити стало комфортніше. Спочатку таких водіїв попереджали. А зараз вже, якщо це повторне порушення, штрафують.
Та й при оформлені ДТП патрульні працюють, а не так, як колись даішники. Одни щось там писав, а інший насіння лузав. Тепер поліцейські роблять усе, аби іншим водіям було комфортніше об’їхати місце аварії і цим не затрудняють рух.
Такі думки частково поділяють й інші опитані «ВСІМ». Разом із позитивними відгуками дехто навіть надав поради та конкретно вказав на те, що пропускають патрульні і на що їм обов’язково потрібно звернути увагу. Більше дивіться у відеоопитуванні на дорозі від «ВСІМ».