Не викидайте використані лампочки. У Хмельницькому для них хочуть поставити спеціальні контейнери

0

На будь-якій батарейці або техніці намальована  позначка з перекресленим контейнером. Це означає, що їх  викидати у звичайний смітник не можна.  Такі відходи містять речовини, що шкодять екології та здоров’ю людини.  

У Хмельницькому, як і в усіх містах України, є проблеми з утилізацією  небезпечних побутових відходів. Адже обладнаних пунктів прийому такого сміття від громадян немає. Хоч якось зменшити кількість шкідливого сміття на полігоні побутових відходів допомагають акції зі збору енергозберігаючих лампочок, батарейок і термометрів. Останню проводили восени минулого року. Тривав збір більше тижня. За цей час не всі хмельничани встигли почути чи побачити оголошення про мобільні пункти прийому.

 – Акція тривала 9 днів, але цього було замало. Були  звернення від людей з проханням поставити стаціонарні ящички для прийому батарейок та лампочок, адже усі не встигали побачити оголошення про збір чи просто не мали можливості принести, –  каже виконуюча обов’язки начальника управління  з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцка.

Ситуація з використаними батарейками у місті більш-менш налагоджується. Адже мережі магазинів та деякі супермаркети міста встановили спеціальні контейнери для їх збору. Також є скринька в державних установах та  деяких загальноосвітніх школах Хмельницького. Зараз в управлінні задумуються над стаціонарними пунктами прийому перегорілих люмінесцентних ламп та несправних термометрів.

– Хочемо поставити декілька контейнерів спеціально для збору енергозберігаючих   лампочок, – каже Інна Куцка. – Але проблема в тому, що на збір батарейок не потрібно ніяких документів, а для вивозу лампочок підприємство, яке цим займатиметься, повинно мати ліцензію. Важливо, аби зібрані лампочки вчасно вивозили на утилізацію.  Наприклад, у Львові є організація, яка переробляє такі відходи.

Але зараз проблема в іншому. Закон «Про відходи» зобов’язує місцеву владу займатися питанням небезпечних відходів, але не надає чітких механізмів. Тому кожен вирішує цю проблему як можеЗа гроші природоохоронного фонду уже закупили 20  контейнерів під використані лампочки. Один такий ящик коштує  830 гривень. Це, за словами Інни  Куцкої, ще дешево, адже є підприємства, які продають в рази дорожче.  Поставити спеціальні скриньки планують у ЖЕКах та в магазинах. Коли саме хмельничани зможуть  приносити свої використані лампочки, в управлінні  поки що не готові сказати.  

– До кінця року  пункти точно будуть.  А людям тим часом варто зберігати  лампочки і не викидати, адже вони не  шкідливі поки лежать вдома, – каже виконуюча обов’язки начальника управління. – Якщо зі стаціонарними пунктами не вийде, то працюватимуть мобільні. Плануємо також вирішити питання із несправними градусниками. 

7 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів