На роботу без досвіду і освіти: Хмельницький на один день став містом професій

0

 У Хмельницькому сьогодні, 30 травня, маленькі хмельничани могли без проблем влаштуватись на будь-яку роботу та відчути себе рятувальником, кухарем, будівельником, лікарем, пожежником, кінологом, міліціонером, моделлю… На відкритих майданчиках у сквері імені Т. Шевченка діти безкоштовно «приміряли» на себе дорослі спеціальності в імпровізованому «Місті професій». Працедавці з легкістю брали на роботу кандидатів і без вищої освіти, і без досвіду.

При вході до скверу кожна дитина отримала паспорт, який давав їй можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей кожен «робітник» виконував професійні обов’язки, за що отримував символічну заробітну плату – «50 євро». Витратити «євро» діти могли в крамниці солодощів та подарунків.

Кожному учаснику вручали “паспорт”.

Перший майданчик одразу за імпровізованим «паспортним» столом організували представники ДНЗ Хмельницький центр ПТО сфери послуг. «Ми навчаємо такій професії як кравець-закрійник. Дітям показуємо, як оздоблювати одяг. Зі шкірзамінника робимо різні брелочки, сердечка. Приходять і дівчатка, і хлопчики», – каже викладач Олена Гнатюк.

За виконану роботу діти отримували “50 євро”.

Поруч ще один стіл – тут діти ліплять із тіста квіти та різні фігурки. «Дітям показуємо професію пекар-тістороб-кондитер. Ці прикраси можна використовувати для оздоблення святкового хліба, короваїв, тортів. Багато учасників сьогодні спробували, їм подобається», – розповідає майстер виробничого навчання Валентина Габрук.

Ліпити прикраси з тіста пробували і хлопчики, і дівчата.

Чи не найцікавішими для дітлахів виявились професії міліціонера, вибухотехніка й експерта-криміналіста. Тут юних «робітників» було найбільше. На столах у працедавців – гранати, пістолети, саморобні вибухові пристрої та колекція фальшивих купюр.

“Робітників” зацікавила професія експерта.

«Діти у нас можуть подивитися, які є способи підроблення грошей, ознайомитися, яка є бойова зброя на чорному ринку. Крім того, ми демонструємо, що наша професія є досить важливою у боротьби зі злочинністю. Ми проводимо понад 25 видів експертних досліджень», – пояснює Олег Кравчук, начальник відділу криміналістичної експертизи Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при обласному управлінні міліції.

Як правильно дресирувати собак, пояснювали юним хмельничанам працівники кінологічного центру. «Любов до тварин – це перше, що повинно бути у кінолога, – каже інспектор-кінолог Євген Кушнір. – Інколи навіть за станом здоров’я ця професія може комусь не підійти, до прикладу, через алергію. Треба розуміти, що навчати собаку треба і вдень, і вночі, та ще й в різну погоду. Крім того, потрібно за твариною правильно доглядати, інакше вона й слухатись не буде. Треба годувати, розчісувати, мити».

Щоб бути кінологом, треба любити тварин.

Хмельничани – і зовсім маленькі, і вже випускники – ходили сквером модельною ходою, замінювали автомобільне колесо, гасили пожежу, малювали нігті, робили штучне дихання. А ще могли посидіти за кермом патрульного авто.

«У нас діти можуть ознайомитись із різноманітними приладами, які використовують у роботі працівники Державтоінспекції. Ось прилад для примусової зупинки автомобіля. Він розтягується на всю ширину проїжджої частини. Коли на нього наїжджає автомобіль, вискакують свого роду патрони, які залишаються у шині та пропускають повітря. Ще тут пристрій для вимірювання вмісту алкоголю та прилад для вимірювання швидкості руху», – каже інспектор ДАІ Андрій Лужняк.

Охочих “приміряти” професію ДАІвця було багато.

Десятирічна Валерія вже давно вирішила, що хоче бути міліціонером, щоб ловити бандитів, як її тато. А восьмирічний Антон хоче бути інспектором ДАІ. Дванадцятирічний Максим у майбутньому планує рятувати людей, працюючи пожежником. Випускниця Ірина Білик вже визначилась із професією, дівчина каже, що буде навчатись на бухгалтера. Проте на майданчику Центру зайнятості проходить професійне тестування, щоб дізнатися, яка спеціальність їй найбільше підходить.

«Я прийшла на цей захід, щоб остаточно визначитись, ким бути у майбутньому, – каже дівчина. – Я переконана: чим більше людині подобається її спеціальність, тим краще вона працюватиме».

За словами працівника Центру зайнятості Галини Сидорук, на Хмельниччині є потреба у кухарях, продавцях, слюсарях, продавцях тощо. Більшість випускників шкіл хочуть здобути вищу освіту, хоча на ринку праці затребувані саме робітничі професії.

Такі прикраси робили юні кондитери вперше.

Професія міліціонера зацікавила навіть дорослих.

Дітлахи тримали в руках справжню зброю.

Рятувальники показали свою “колекцію”.

Хлопці вирішили стати пожежниками, щоб рятувати людей і майно.

Кожен охочий міг спробувати погасити уявну пожежу.

Прикрашати справи – нелегка справа.

Будівельник – професія серйозна і небезпечна.

За свої “євро” діти могли купити солодощі і подарунки.

31 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів