На оздоровлення школярів Хмельниччини витратять 5 мільйонів гривень. Пільговий відпочинок отримають не всі

0

Літо – пора довгоочікуваного відпочинку. Більшість батьків уже задаються питанням, куди відправити дітей у період канікул, аби вони набрались сил та оздоровились.   У Департаменті освіти і науки Хмельницької обласної держадміністрації подають список оздоровчих закладів, які потенційно цього року зможуть працювати та приймати дітей.

  1. «Світанок», с. Білогородка, Ізяславського району (100 місць)
  2. «Подолянчик», смт. Антоніни, Красилівського району (100)
  3. «Чайка», с. Головчинці, Летичівського району (260)
  4. «Калинівка», с. Калинівка, Старокостянтинівського району (110)
  5. «Надія», с. Доброгорща, Хмельницького р-ну (90)
  6. «Здоров’я» , с. Рудня-Новенька, Шепетівського району (50)
  7. «Подільські джерела», с. Маліївці, Дунаєвецького району (50)
  8. «Дністровська чайка», с. Врублівці, Кам’янець-Подільського р-ну (200)
  9. «Джерельце», с. Жилинці, Ярмолинецького р-ну (180)
  10. «Лісова пісня», с. Привороття, Кам’янець-Подільського району (300 місць).

На оздоровлення дітей Хмельниччини виділили 5 мільйонів гривень. За прогнозованими показниками, цьогоріч планують оздоровити більше 51 тисячі школярів. І це близько 37 % від загальної чисельності дітей шкільного віку. Директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля розповідає «ВСІМ», що поки невідомо, скільки точно закладів підготуються до відкриття оздоровчого сезону належним чином.

– Ми не даємо гарантію, що всі зазначені заклади отримають дозвіл на функціонування. Все залежить від того, як власники підготуються. Сподіваюсь, що всі вони зацікавлені підготувати все якісно, – каже Олег Фасоля. – З поточного тижня комісія виїжджає для їх обстеження і після цього будуть прийматися рішення про надання чи ненадання дозволу, щоб не повторилася така ситуація, яка була у минулому році – закладів була маса відкритих, але якісних умов для оздоровлення створено не було.

Діти атошників пільгами не  скористаються 

Цього року на оздоровлення дітей з обласного бюджету виділили близько п’яти мільйонів гривень, з них розпорядником 3 мільйонів 800 тисяч гривень є Департамент освіти і науки. На ці кошти планують придбати путівки  для малечі. В тому числі, освітяни запевняють, що додатково залучать ще сім мільйонів гривень позабюджетних та спонсорських коштів.

Про наявність черг у Департаменті кажуть, що оздоровлять усіх відповідного до чинного законодавства й існуючих правил.

– Давайте не гнатися за показниками. Ми плануємо оздоровити стільки дітей, наскільки вистачить коштів, ресурсів і можливостей зробити цей процес якісним, – каже Олег Фасоля.

У будь-якому випадку, пільгові категорії дітей обслуговуватимуться в першу чергу. Зокрема, безкоштовним буде оздоровлення дітей із малозабезпечених сімей, сиріт, дітей, котрі позбавлені батьківського піклування. Окрім цього, знижку матимуть й обдаровані діти – переможці обласних конкурсів, олімпіад та призери Малої академії наук. Питання щодо пільгової категорії дітей, чиї батьки воюють в АТО, поки вирішується.

– На сьогодні законодавці ще не передбачили пільги для дітей учасників АТО, але будемо вишукувати можливості, як це зробити у першочерговому порядку, – розповідає директор Департаменту. – На розгляді Верховної Ради знаходиться новий закон про оздоровлення. У ньому передбачені певні пільги. Але зараз таких пільг поки що немає, – пояснює Олег Фасоля.

Усе – в останній момент

Освітяни зазначають, що минулорічна оздоровча кампанія залишала бажати кращого та пройшла з великою кількістю порушень. До прикладу, оздоровити вдалося лише 20% дітей. А будівлі та приміщення взагалі почали готувати за кілька днів до приїзду дітей.

Окрім цього, у більшості стаціонарних закладів були зафіксовані грубі порушення санітарних норм. Зокрема, ліжка, матраци були у неналежному стані, недостатня кількість посуду та неякісна підготовка харчів з відсутніми договорами на постачання деяких продуктів. Також, як з’ясувалось, деякі працівники закладів навіть не пройшли медичного огляду та не мали при собі медичних книжок.

Закладів, що були не готові до початку сезону, було багато. Серед них: «Голубі озера» Славутського району, «Дністровська чайка», що у селі Врублівці, Кам’янець-Подільського району, «Калинівка» на Старокостянтинівщині, «Надія» Хмельницького району та багато інших. Цього року планують зробити все можливе, аби підготуватись до літнього сезону та оздоровлення дітей більш якісно та професійно. Уся відповідальність за належну організацію оздоровчої кампанії покладається на керівників державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також установ на баласті яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку, їх власники та керівники.

До уваги батьків:

Аби потрапити до будь-якого оздоровчого табору Хмельницької області, необхідно, в першу чергу, написати заяву за місцем проживання в управлінні освіти або територіальних органах. Обов’язковим документом є свідоцтво про народження дитини. Якщо існує пільгова категорія, то необхідно подати документ, який підтверджує пільговий статус дитини.  Це може бути довідка із соціального захисту про те, що сім’я малозабезпечена. Якщо дитина – сирота або ж позбавлена батьківського піклування – це буде довідка про смерть батьків чи рішення суду про позбавлення батьківських прав.

 

 

20 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів