На Масляну треба ходити в гості і пекти млинці

0

Термін проведення Масляної залежить від дати головного християнського свята – Великодня. За православними звичаями, святкування Масниці починається за 56 днів до Великодня, що відповідає другій половині лютого – початку березня. У цьому році масничний тиждень, як і Великдень, який припадає на 1 травня, буде “пізнім”.

Разом з тим, Масляна – стародавнє слов’янське свято, що прийшло до нас з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. Церква включила Масляну до переліку своїх свят, назвавши його Сирним, або м’ясопустним тижнем, оскільки Масляна припадає на тиждень, що передує Великому посту.

Із кожним днем масляного тижня пов`язані свої традиції. В понеділок влаштовують гуляння, у вівторок – дівчата частують млинцями парубків, а свекрухи приглядають невісток. У середу – теща пригощає зятя, у четвер не годилося прясти, а в п`ятницю чекали в гості тещу. Завершувала святкування неділя, в цей день прийнято було просити у близьких та знайомих вибачення.

Масляна також позначає проводи зими і зустріч весни. На Масляну прийнято ходити в гості і пекти млинці, тому не треба порушувати традиції і залишатися вдома.

Основними стравами на столі мають бути вареники з сиром і млинці, які випікають щодня. Млинці на Масляну готують за найрізноманітнішою рецептурою і з будь-якою начинкою – все залежить від майстерності хазяйки та наявних інгредієнтів.

Класичний рецепт млинців на Масляну

Для приготування класичних млинців на молоці нам знадобиться 250 грамів борошна, чверть чайної ложки солі, 1 столова ложка розтопленого вершкового масла або маргарину, 2 з половиною склянки молока, половину чайної ложки цукру, 3 курячих яйця.

Яйця збиваємо і змішуємо з цукром і сіллю, додаємо молоко і гарненько перемішуємо. В окремий посуд висипаємо борошно і вливаємо молочно-яєчну суміш тонким струменем, не забуваючи помішувати. Вимішуємо тісто таким чином, щоб не залишилося грудочок. 

Сковорідку добре нагріваємо і додаємо маргарин або масло. Виливаємо тісто ополоником і розподіляємо по всій поверхні. Чекаємо, коли вони підрум’яняться і складаємо їх стопкою у велике кругле блюдо.

 

7 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів