На Хмельниччині масово казяться домашні улюбленці

0

Епідемічна ситуація зі сказу у Хмельницькому та області протягом останніх років залишається напруженою. Про це повідомляють у Хмельницькій міській державній лікарні ветеринарної медицини.

Якщо Вас укусила безпритульна, домашня чи дика тварина, пам’ятайте – вона може бути заражена вірусом сказу.

Після  укусу твариною необхідно відразу провести місцеву обробку рани: промити поверхню укусу проточною водою з господарським милом або ж застосувати перекис водню, після чого краї рани необхідно обробити 5% розчином йоду або 70 % розчином спирту. Після місцевої обробки рани потрібно терміново звернутися до лікаря в травмпункт. Лікарю потрібно повідомити дані щодо тварини, яка нанесла укус, що дасть можливість ветеринарним спеціалістам проводити за нею клінічний нагляд.  

Щоб захистити себе і свого домашнього улюбленця від такого небезпечного захворювання, потрібно дотримуватись таких обов’язкових правил:

1.      щороку доставляти собак та котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;

2.      утримувати сторожових собак на прив’язі або ж у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що включають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;

3.      про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;

4.      вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності коротких повідків та намордників і обов’язкового щеплення від сказу;

5.      купувати, продавати, виставляти на виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Ф №1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу;

6.      не допускати до полювання не щеплених проти сказу собак.

Довідка

Сказ — особливо небезпечне захворювання, яке без належного лікування неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини. Особливо небезпечними є безпритульні тварини, які не щеплені проти сказу.

Зараження сказом відбувається, в основному, через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Спостерігалися випадки зараження через непошкоджені слизові оболонки.

Щеплення домашніх тварин проти сказу проводяться безкоштовно за адресою: вул. Чорновола, 176/1, Хмельницька міська державна лікарня ветеринарної медицини. Телефон для довідок: 64-50-23, 64-31-07. 

29 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів