На хмельничан чекає вуличний перформанс

0

У Хмельницький завітав хореограф Антон Сафонов у рамках проекту «Танцювальна резиденція», щоб провести для місцевих танцюристів майстер-класи з contemporary dance.
Протягом шести днів він навчає хмельничан, які професійно займаються танцями, новим ідеям і підходам у сучасному танці. Ці майстер-класи відрізняються від більшості інших тим, що не лише дадуть танцюристам нову інформацію, а й дозволять випробувати її на практиці. Адже у ході роботи «Танцювальної резиденції» йде активна підготовка до перформансу — оригінального танцювального дійства, яке відбудеться у центрі нашого міста. Однак де і коли — хореограф тримає інтригу, запевняє, що це зможуть побачити хмельничани, яким пощастить гуляти містом саме в цей час.
«Ми ще не знаємо, що у нас вийде і коли ми винесемо це на розсуд публіки. Мабуть, це буде у неділю, по завершенню навчання, можливо, ми покажемо щось і в п’ятницю, – каже Антон Сафонов. – Ми будемо закликати глядачів на наш живий виступ безпосередньо перед ним. Можливо, за допомогою гігантських барабанів або іншим способом».
Втім, доки до перформансу ще є час, хореограф не щадить хмельничан, займаючись з ними щодня по чотири години (дві зранку і дві ввечері).

Під час одного з інтенсивних занять.

Кореспондент ye.ua завітала на одне із тренувань, під час якого танцюристи опановували партнерінг — уміння працювати у парі, взаємодіяти з партнером і таким чином шукати нові способи вираження.
«Щоб досягти високого рівня у партнерінгу, потрібна практика та уміння чути партнера. У танці, як у житті: можна «включити» тирана, а можна усвідомлено слухати партнера і працювати з ним для досягнення спільної мети. Ви маєте відчувати партнера, взаємодіяти з ним і розвивати вашу спільну історію у танці», – пояснює хореограф.
Він підкріплює свої слова діями, показуючи різні варіанти роботи у парах.

Партнерінг – вміння працювати у парі і взаємодіяти з партнером.

Серед хмельничан, які завітали на майстер-класи, – більшість професійно займається танцями.
«Це крута можливість попрацювати у перформативній роботі, якої у Хмельницькому ще немає. Багато нової інформації, нереально втомлюєшся, але маса вражень», – ділиться тренер Дому танцю «Латинич» з contemporary і джаз-модерну Оксана Мазур, яка сподівається застосувати отримані знання на практиці.
Хоча «Танцювальна резиденція» відбувається у Хмельницькому вперше, Антон Сафонов вже двічі приїздив із майстер-класами у наше місто.

Для розрядки – естафета.

«Я знаю хмельницьких танцюристів, вони є хорошим фундаментом, на якому можна будувати щось більше. Вони мають правильні базові знання та хороший потенціал, щоб розвиватися далі», – запевняє тренер.
До проекту також долучився Святослав Шерстюк — хореограф із Дніпропетровська, з яким Антон Сафонов час від часу співпрацює.
«Ми постійно спілкуємося у творчому світі, не перший рік робимо спільні проекти. У Святослава є хороший матеріал, який потрібен цим танцюристам», – каже Антон.
«Танцювальна резиденція» – це тривалий проект для танцюристів з усієї України. Зокрема, цьогоріч має відбутися третій заїзд у Бердичеві, під час якого митці з різних міст будуть жити разом, працювати і втілювати у життя сміливі спільні проекти.
«Зараз я вирішив зробити самостійну виїзну резиденцію у Хмельницькому, тому що мені подобаються місцеві танцівники, і хотілося знову з ними попрацювати. До того ж не кожен має можливість поїхати кудись», – каже Антон Сафонов.
 

Читайте також

Червень 17, 2015 |
Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів