Менше тисячі жителів Хмельниччини, які воювали у Другій світовій війні, дожили до 70-ї річниці Перемоги

0

З кожним роком, все більше віддаляючись від тих страшних подій, стає менше тих людей, які боролися за світле майбутнє своєї країни та її народу. На сьогодні на території області залишилось менше тисяч осіб, які брали участь у бойових діях в період Великою Вітчизняної. Голова ветеранської організації Хмельниччини Володимир Купратий розповідає, що в деяких районах та містах області залишилось один, максимум п’ять ветеранів. 
– Загалом за звільнення нашого краю в ході Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції загинуло 30 тисяч військових. Хочу порівняти цю цифру із кількість замучених і розстріляних на території області німецькими фашистами. Їх було 478 тисяч людей, половина з яких – це люди мирної праці, – каже Володимир Купратий.
Всього ветеранська організація Хмельниччини нараховує біля 320 тисяч осіб різних категорій. 
– Дуже мало залишилось ветеранів. В цей час як ніколи варто звернути увагу на цих людей, що вони відчули підтримку. І ми сподіваємось, що зустріч поколінь в ці дні дасть впевненість нашим ветеранам, що їхній бойовий і мирний труд не пропаде даром, що наша Україна буде розвиватись як незалежна країна в усьому світі, – зазначає голова обласної організації ветеранів.
Костянтин Цибіногін – ветеран Другої світової війни. Чоловік із болем і жалем спостерігає за подіями, які зараз відбуваються у нашій країні. Каже, що ні в якому разі цю війну, яка спалахнула зараз не можна порівнювати із тією, у якій воювали колись. 


– Ми воювали з агресором, який напав на нашу країну. Він допускав безчинства і знищував наш народ. А зараз йде війна-міжусобиця, одна банда воює з іншою бандою, – пояснює ветеран. – Ця війна нікому не потрібна. Вона несправедлива і ні до чого не веде. Вона всередині нашого народу. За рахунок цієї війни наживаються олігархи, які купують зброю, перепродують, а з населення беруть податки. З моєї пенсії знімають 250 гривень, це нікуди не годиться. Нам всім потрібен мир. 
Костянтин Цибіногін згадує, що війну пережити було складно.
– Кожен бій для нас був складний, витрачено багато нервів і хвилювання. Це великі переживання. І якщо хтось каже, що він не переживав чи не боявся – це неправда. Кожен солдат боявся і йшов у бій, – додає ветеран Другої світової війни.

5 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів