«Кенгуру», «качельки», «уколи»… – перше знайомство з романтичною кізомбою

0

Направду, кізомба вразила мене ще задовго до участі у Маюціль, але до її вивчення руки (чи то пак ноги:) ) не дійшли.
Кізомба родом із Анголи, ще її називають «африканським/ангольським танго». Цей чуттєвий, романтичний, доволі сексуальний танець навряд чи залишить когось байдужим до себе. Це танець почуттів, танцівники у ньому розкривають свій внутрішній світ.
Пригадуєте Клода Анісета, того, що з Великобританії? Так ось, одна із перших моїх танцювальних кізомбо-імпровізацій виконувалася саме у парі із Клодом. В архіві збереглося відео кізомби у нашому виконанні, відзняте в перериві між навчанням сальсі.

На відміну від сальси, де партнери танцюють на дистанції, кізомба достатньо контактний танець. Ведіння тут відбувається корпусом і правою рукою.
Відчувати партнера та слідувати за ним – саме цьому ми вчилися на першому занятті у групі з кізомби. Партнери за допомогою долоні намагалися вести своїх партнерок, а ті у свою чергу – почути це дивне ведіння. Якщо подивитися з боку на цей процес – усі пари немов перебувають у броунівському русі. Це доволі весело. Згодом партнери пробували вести дівчат лише за допомогою корпусу (це одна з найскладніших вправ із ведіння). За цим слідувало так зване «кенгуру». Це коли, на відміну від попередньої вправи, руки партнерки не за спиною, а обвивають шию партнера.
З романтичною кізомбою і процес тренування, як виявилось, доволі романтичний. Ось до прикладу, партнери, притулившись грудною кліткою один до одного, намагаються синхронізувати своє дихання. Так би мовити, вчаться дихати в унісон, так ще й із вимкненим світлом)).
Базові кроки з кізомби характеризуються своєрідним качем. Так, немов би, вдавлюєш ступні у пісок. Асоціації під час навчання виникали й інші, але мені запам’яталась саме ця. Пісок, море, танець… романтика. Про що це я?))) А так, кроки-бейсіки на місці, у бік, по колу та вперед. При цьому слідкуємо за правильною роботою корпусом – розвертаємо його до ноги, яка попереду. Пропрацьовуємо базові елементи: тревел-степ, «качельки», «уколи».

Навіть використання винятково базових кроків – це вже елегантний танець.

Партнер проекту танцювальна студія “Сальса Вікторія”

 

4 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів