Хмельницькі вступники обирають найдорожчі спеціальності. Популярні – економісти, юристи та перекладачі

0

Суттєвих змін у цьогорічній вступній кампанії не відбулося. Хмельницькі абітурієнти, як і раніше, обирають одні з найзатребуваніших професій – юристи, психологи та економісти. Як зазначають у приймальних комісіях вишів, не надто зросла і вартість навчання. 
Хмельницький національний університет
– Вартість навчання у нашому ВНЗ коливається від 10 до 13 тисяч гривень на рік. Найдешевшими та менш популярними залишаються технічні та механічні спеціальності, такі як зварювання, машинобудування. І конкурс там невеликий, – розповідає «ВСІМ» відповідальний секретар приймальної комісії ХНУ Віктор Лопатовський. – Натомість, вартісними є: економічніЮ менеджмент та пов’язані з міжнародною інформацією і перекладом. Їх ціна коливається в межах 13 тисяч гривень для бакалаврату і магістратури на денній формі. 
Вартість на заочному відділенні обійдеться для студентів у 6-6,5 тисяч гривень. Це близько 50% від вартості на денну форму. 
Всього виш може прийняти 1200 студентів, які навчатимуться за рахунок бюджетних коштів – вступників на перший і старші курси. 
– Державне замовлення цього року «врізали» на 20% за денною і заочною формою навчання. 1200 місць – це для вступників на перші і п’яті курси, – каже Віктор Лопатовський. 
Хмельницький університет управління та права
Популярною спеціальністю тут залишається правознавство. Вартість навчання на юридичні спеціальності становить 14 872 гривні для абітурієнтів на перший, п’ятий та шостий курси. Близько 9200 гривень обійдеться для студентів заочне відділення університету. Трішки дешевшою є економічна спеціальність – «Менеджмент», ціна на яку складає 10900 гривень для усіх курсів, на магістратуру – близько 7650 гривень. Державного замовлення у виші немає, на підготовку юристів та менеджерів витрачають кошти з обласного бюджету. 
Міжрегіональна академія управління персоналом
Вибір абітурієнтів у навчальному закладі припадає на «Психологію». Це одночасно одна із затребуваних та дешевих спеціальностей. Денна форма навчання коштує 7200 гривень на рік.
– Найдорожчою є «Економіка та підприємництво» – 8400 гривень. Однак, цьогоріч серед вступників вона не має попиту, – говорить відповідальний секретар приймальної комісії МАУП Катерина Трофименко.  – На базі коледжу ті, хто вступає після дев’ятого класу, обирають переважно «Туристичне обслуговування» та «Право». На заочну форму навчання заяв поки не було. Заочників ми набираємо чотири рази на рік, найактивніше вступають у жовтні, до цього часу ще визначаються, – каже секретар. 
Виш – приватної форми власності, тому державних місць тут немає.
Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна»
Попитом серед вступників користується «Правознавство», вартість складає близько 10 тисяч гривень та «Здоров’я людини», ціна – 8900 гривень. 
– Чомусь менше обирають зараз «Соціальну роботу». Це проблемна спеціальність, адже зараз потрібні такі працівники, – розказує секретар приймальної комісії Наталія Луцкевич. – Популярним завжди є «Право». На сьогодні вже подали майже 400 абітурієнтів заяв на цю спеціальність.
У закладі теж немає державних місць для студентів. Однак існують пільги для хмельничан з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО. Вони можуть навчатись за 50 % від загальної вартості. 
Національна академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького
Попит на спеціальності, котрі пропонує заклад, не зменшується. Вартість навчання за спеціальністю «Філологія» становить 10, 5 тисяч гривень за рік на стаціонарі та 5400 гривень – на заочному. 
Трішки дорожчою спеціальністю є «Переклад» – 10700 гривень за денну форму навчання та 6200 – заочну. Популярністю серед вступників користується «Правознавство». Вартість навчання за рік тут становить 12300 гривень та 5400  – для заочників. 
Найбільш вартісним є навчання за спеціальністю «Автомобільний транспорт» та «Автомобілі та автомобільне господарство» – від 13800 гривень до 15060 відповідно. 

Наведіть курсор на потрібну ділянку на інфографіці, аби дізнатися результат

 

 

31 Липня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів