Хмельничани запливають за буйки, купаються п’яними та не пильнують дітей

0

На градуснику – за 30. Літо у самому розпалі, а пляжі забиті відпочивальниками. Хмельничани рятуються від пекельної спеки по-різному – хтось вирушає на моря, а для когось міський пляж є тим «рятувальним колом» , де прийняти водні процедури. Нерідко, відправляючись до річки, люди намагаються «відірватись на повну» і забувають про всі правила поведінки.

– Люди думають, що стояти на вишці та дивитись на дівчат у купальниках – одне задоволення, однак ця праця  із морально важких, – зізнається «ВСІМ»  рятувальник-водолаз, який вже два сезони поспіль працює на хмельницькому пляжі.

Шукають дітей, відкачують п’яних

Водолаз-рятувальник Хмельницької комунальної  аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах Роман Бондарчук повинен слідкувати за відпочивальниками здесятої години ранку й до восьмої вечора. Однак, це лише формально. Насправді, коли міський пляж просто «забитий» людьми, чоловік затримується на роботі довше. Службу несе здебільшого на оглядовій рятувальній вишці. «Озброєний» біноклем, рацією та сонцезахисними окулярами чоловік ділиться усіма недоліками та перевагами професії .

– Частину служби я знаходжусь тут, далі сідаю у човен і перепливаю від початку і до кінця  – дивлюсь, чи немає у воді дітей, а на березі нетверезих. Потім доповідаю на базу, якщо все спокійно.  Голова крутиться в різні боки постійно, слідкую, аби не запливали за буйки.  Намагаюсь не допускати п’яних у воду, проте не завжди виходить, – розказує рятувальник.

Найважче – людський фактор. Відпочиваючі не завжди розуміють, коли їм роблять зауваження. Труднощі виникають при спілкуванні із п’яними, які, частіше, реагують агресивно.

– Був випадок, коли витягли із води 25-річного чоловіка. Перед цим добряче напився, до посиніння. Певно, більше хвилини пробув у воді, але ми його відкачали, викликали швидку. Він просто народився у сорочці, – згадує Роман Бондарчук.

В цьому журналі фіксують абсолютно усі порушення 

Основна увага ж зосереджена, здебільшого, на дитячий пляж. Мами нерідко просто відволікаються і гублять своїх малюків. Лише минулих вихідних було три випадки, коли рятувальники шукали дітей, батьки яких втратили пильність.

За день на човні «обкатують»кілометри

Усього у штаті комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах числиться 11 працівників. На чергуванні знаходиться два човни: один пришвартований біля пляжу, щоб в разі необхідності, рятувальники одразу ж могли зреагувати на будь-яку ситуацію, інший, новенький катер, який має п’ять місць для екіпажу, використовується для пошукових робіт.

Журналіст «ВСІМ» чергував на двох транспортних засобах. Виїжджаємо після обіду – на диво, сьогодні відпочиваючих не дуже багато, попри спеку.

– Сьогодні, порівняно із вихідними, ще спокійно і людей не так багато, – каже, керуючи човном, Роман Бондарчук.

Пливемо вздовж Південного Бугу та об’їжджаємо. Рятувальник-водолаз Роман та заступник начальника аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах Юрій Голяш порушників бачать здалеку. Це – дітвора, яка плаває у місцях, де це заборонено. В одному місці діти скачуть із містка. На іншому боці –  із «тарзанки» на дереві.

Пляжні інспектори роблять їм зауваження, пригрожують суворим тоном, однак, відпливши на кілька метрів, малі й далі продовжують свої водні забави. 

– І так безперервно, що ти будеш з ними робити, якщо вони не слухаються. Доводиться кричати, лякати їх, – говорить Юрій Голяш.

Поблизу «острова кохання» плаває на човні пара закоханих. Рятувальники вдивляються, чи безпечно сидять відпочивальники –  на такі випадки чоловіки мають гучномовець, аби попередити хмельничан про правила безпеки.

У воді купається не так багато людей, більшість засмагають на сонці, діти ж бавляться у піску. Одночасно у рупор попереджають чоловіка, який неспішно плаває біля буїв. Хмельничанин спершу не реагує, згодом відпливає назад. Робота і дійсно нервова, обмежуються у спілкуванні з порушниками лише зауваженнями, на які й доводиться отримувати різку чи агресивну відповідь від людей.

На цьому човні рятувальники вирушають здебільшого на пошукові роботи

Кімната диспетчера – звідчи подають та слідкують за роботою рятувальників

Кімната відпочинку, де хмельничанам надають першу медичну допомогу 

Пам’ятка відпочивальникам

Вимог, яких потрібно дотримуватись у місцях купання, не так багато. Вони зазначені при вході на пляж та на його території. Пам’ятку з основними правилами кожних кілька годин зачитують з рятувальної станції у гучномовець.

З метою запобігання нещасних випадків при відпочинку на воді хмельничан просять дотримуватись правил поведінки. Громадянам, які відпочивають у місцях масового відпочинку, забороняється:

– Купатись у непристосованих місцях;

– Підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

– Залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї;

– Використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;

– Розпивати спиртні напої у купатись у нетверезому стані;

– Використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, дошки, лежаки;

– Використовувати в межах пляжу моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли;

– Організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

– Стрибати у воду зі споруд, не пристосованих до цього у місцях, де невідома глибина та стан дна;

– Приводити із собою собак та інших тварин;

– Залишати без нагляду малолітніх дітей;

Нагадування! Купання дітей без нагляду дорослих забороняється. Батьки несуть адміністративну та кримінальну відповідальність по догляду за дітьми.

 

 

 

 

23 Липня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів