Хмельничани на ярмарку народного мистецтва куштували сир та міряли вишиванки

0

Хмельничани почали надходити ще з самого початку відкриття. Вишиванки, яскраві віночки, глиняний посуд та вироби з дерева – від різноманіття товару розбігаються очі. Хтось прийшов спеціально, аби придбати ту чи іншу річ, більшість людей зупинялись мимоволі, проходячи центральною вулицею.

Увагу жіночої половини прикували оригінальні прикраси. Коралі, сережки та браслети – все зроблене власноруч. Дівчата із захопленням приміряють, а старші жінки виважено та уважно обдивляються товар та розпитують про все продавця. 

“Ми приїхали до вас з Косова. Товар у нас – ручна робота. Це плетіння із дерева, коміння, – розповідає “ВСІМ” Вадим Вітрук. – Прикраси робить дружина, а допомагає донька. В середньому ціна на таке намисто – 50-60 гривень. Їх дружина за тиждень може зробити 20 штук”, – каже чоловік. 

Великий вибір на ярмарку і вишиванок. Яскраві та колоритні сорочки можна вибрати як для чоловіків і жінок, так і для малечі.

Продавець Андрій Ілемський розказує “ВСІМ”, що вишиванки продають як ручної роботи. так і машинні. Привезли на ярмарок із Косівського району. 

– Від 450 до 550 гривень коштують вишвинки машинної роботи, ручної обійдуться в середньому у 800 гривень для чоловіків, а для жінок трішки дорожче, – каже чоловік. – Є дитячі ще, вартість яких від 150 до 300 гривень. 

Марія Кахнікевич – жінка із золотими руками. Майстриня приїхала із Коломиї.

– Я сама виробляю посуд,  у нас це йде по наслідству. Я вже п’яте покоління, – каже жінка. 

Марія Кахневич не може порахувати, скільки часу витрачає на вироблення однієї глиняної мисочки. Адже, до цієї роботи вже звикла. 

– Малювати мені – це запросто, я це швиденько роблю. А от зліпити, а потім ще палити у печі 24 години. 

Тут є миски, які коштують від 20 до 70 гривень, горнятка на каву – 25-30 гривень, кулешники (миски для каші) – 140-180 гривень 

Але найбільшого ажіотажу серед хмельничан викликав домашній сир. Продавчині люб’язно давали спробувати все – сир із кропом, коники із сиру, “косичку”.

 

Марія Луцик та її племінниця Ганна Мельничук привезли сир з Івано-Франківщини. 

 – Ми самі робимо овечу бринзу, сирні коники. Все коптимо на дровах. Все домашнє, все натуральне, без добавок, – кажуть жінки. – Люді всі нас знають і тому купують. Всю продукцію продаємо за 100 гривень за кілограм.

Малеча охоче роздивлялась різнокольорові прикраси

Виставка-ярмарок вируватиме 12 та 13 червня на вулиці Проскурівській.

 

12 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів