Хмельничанам зварили 60 літрів козацького кулешу

0

У Хмельницькому День вишиванки не закінчився рекордом з «вишивання» – для хмельничан провели майстер-класи, танцювали, співали, а ще пригощали козацьким кулешем. На майданчику біля кінотеатру імені Т. Шевченка мешканці міста, по-святковому вбрані у національні строї, продовжували розважатися. Як розповіла Лінда Хомяк, завідувач організаційно-масового відділу Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді, свято під назвою «Поділля вишиванкою ясніє» організували в рамках мистецьких ініціатив професійно-технічних навчальних закладів області та всеукраїнської акції «Вишиванкова хода».

Біля кінотеатру Шевченка, де розгорнувся масштабний благодійний ярмарок, кулешем, який варили справжні козаки за давнім рецептом, частували небайдужих, котрі допомагають українському війську та учасників святкування.

«Тут олія, сало, м’ясо, морква, цибуля – все просмажується, а потім у кип’ячену воду (у нас 60 літрів) всипаємо пшоно. Тоді разом доводиться до готовності на вогні. Тут 200 порцій – такий казан варився на один курінь козаків. Хлопці ж їли багато», – пояснює осавул українського козацтва Сергій Полюх.

За його словами, щоб зварити страву, знадобилося півгодини. Хмельничани куліш куштували і не могли нахвалити: кажуть, що вдома так не звариш.

Щоб поїсти козацької страви, ставали у чергу.

Поївши смачної каші, усі охочі могли спробувати сили у різних майстер-класах. Віталій Махнєв-Кондратнік зі Старокостянтинівщини вчив хмельничан робити горщики. Каже, що це справа не з легких, але головне – правильно вибрати глину.

«Глина має бути дешева і хороша, – сміється гончар. – Не буває такого, щоб глина одразу була придатна, її треба готувати, змішувати «жирну» і «суху». Я ще вимочую її в молоці, щоб посуд потім не тріскав. Тоді і колір красивий, пахне гарно, і екологічно чисто».

Гончар навчав хмельничан, як робити екологічний посуд.

Не обійшлося свято і без святкового концерту за участі колективів професійно-технічних навчальних закладів області та гуртківців Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді.

Мешканців міста розважали танцями.

Дівчатка у вишиванках виконували народні танці.

 

 

21 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів