Громадськість і фермери Хмельниччини висловилися за продовження мораторію на продаж землі

0

Останнім часом в Україні активно обговорюють можливість зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Якщо у вищих ешелонах влади говорять про можливе скасування заборони продавати землю вже з початку наступного року, то громадськість б’є на сполох і часто виступає проти продажу земель.
Не стала виключенням і Хмельниччина. Представники громадських організацій, великі фермери та дрібні пайовики зібралися в обласному центрі, щоб висловити свою позицію з цього приводу.
«Це дуже важливе і важке питання. Зараз і багатий, і бідний в одному човні, адже земля усіх об’єднує. Як сказав один політик про можливий продаж землі в Україні, на рубежі ХХ-ХХІ століть з’явилися нові форми колонізації шляхом начебто цивілізованого перерозподілу землі, – розповідає голова ГО «Захист і збереження землі» Кузьма Матвіюк. – Ми прагнемо до громадянського суспільства, а тому мусимо висловити свою стурбованість за долю нашої землі, яку маємо передати нащадкам. Наша головне завдання — знайти спільну мову і визначити ті положення, які влаштовують усіх. Якщо ж ми сконцентруємося на розбіжностях, можемо упустити головне і почати боротися між собою».

Кузьма Матвіюк закликав усіх забути про розбіжності і досягти згоди у головному – продовжити мораторій на продаж землі.

Більшість фермерів підтримали позицію ГО «Захист і збереження землі» і виступили проти продажу землі.
«Я виступаю категорично проти продажу землі. Земля, надра, вода, ліси та інші ресурси мають бути державними, – вважає Василь Мастій, директор ТОВ «Святець», що працює в аграрному секторі у Теофіпольському районі. – У нашому господарстві працює 514 чоловік. Якщо знайдеться з десяток таких, хто захоче продати землю, то інші — ні. У селі кількість людей зменшується, працювати складно, і все ж таки аграрний сектор рятує економіку країни. Якщо ж продати землю крупним іноземним інвесторам, що буде з українськими фермерами?».
«Сьогодні сільське господарство розвивається динамічно. І не потрібно рубати курку, яка несе золоті яйця. Якщо ми хочемо підходити до приватизації, спочатку треба розробити порядок та забезпечити усі умови для цього. Але зараз цього робити не можна», – зазначив фермер Алім Міщук, який також поділився досвідом обмежень на продаж землі в інших країнах.

На круглий стіл зібралися громадські активісти, фермери та представники влади.

Після палких дискусій учасники круглого столу дійшли згоди у головному питанні — потрібно вимагати від Верховної Ради продовжити мораторій на продаж землі до 2020 року.
«Тепер ми вимагатимемо від обласної ради винести це питання та прийняти подібне рішення на найближчій сесії. Аналогічне звернення направимо в облдержадміністрацію, щоб та провела колегію й ініціювала розгляд питання у районних адміністраціях і трудових колективах», – підсумував Кузьма Матвіюк.
Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Адамський запевнив: «Якщо громадськість ініціює відповідне звернення, сесія облради його обов’язково розгляне».
На скептичні зауваження, чи прислухається Верховна Рада до громадськості, Кузьма Матвіюк зазначає: «Усе залежить від нас. Якщо ми зможемо підняти широкий протест, до нас змушені будуть прислухатися».

28 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів