Держава пільги на освіту дітям учасників АТО гарантувала, а умови отримання не прописала

0

На черговій сесії облради, яка відбудеться 21 квітня, депутати Хмельницької обласної ради звернуться до Кабміну та парламенту з вимогою затвердити порядок та умови надання державної цільової підтримки для отримання ними професійно-технічної та вищої освіти, як того вимагає Закон України.
У тексті звернення, який розміщено на сайті облради, йдеться про те, що закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» набрав чинності ще в липні минулого року, а порядку та умов надання цих гарантій, не прописано й досі.
Учасникам українсько-російської війни, та їхнім дітям гарантоване надання державної цільової підтримки з метою здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти, тобто держава гарантує повне, або часткову оплату за навчання.
«Якщо є прийнятий закон, то ганебно сьогодні не мати цієї програми, яка регулює його виконання, і не що допомогти цим дітям. Зараз ми об’їжджаємо профтехучилища і директори зізнаються, що у кожного є діти учасників АТО, але звільнити від плати ніхто не може, бо немає механізму. У сусідніх областях те ж саме. Усі знають, що закон є, але він не працює», – каже депутат Хмельницької обласної ради Інна Ящук.
Законом передбачено, що кошти можуть виділятися як з державного, так і з місцевого бюджетів, можуть також надаватися стипендії, або пільгові довгострокові кредити. Учасникам АТО та їхнім дітям закон гарантує також безкоштовне забезпечення підручниками, доступ до мережі Інтернет, безкоштовне проживання в гуртожитку та інше.
Однак, як отримати ці гарантовані гарантії невідомо й досі, адже Кабінет Міністрів України не затвердив порядок та умови надання цієї підтримки.
«Зважаючи на численні звернення громадян, які відносяться до визначених пільгових категорій, вимагаємо затвердити порядок та умови надання державної цільової підтримки для отримання ними професійно-технічної та вищої освіти, як того вимагає Закон України», – йдеться у зверненні депутатів.

«Лише в Педагогічній академії, на факультеті початкової освіти і філології в нас є більше десяти родин переселенців, які не мають рідних тут. Єдина допомога, яку ми можемо їм надати – це та, яка прописана у законі. Я чесно обдзвонила усі навчальні заклади, і з’ясувала: немає жодного, в якому не було б дитини – учасника АТО. Також, чимало дітей навчаються на контрактній основі, яких можна перевести на державну форму навчання. У законі також прописано звільнення від плати за навчання та за проживання у гуртожитку та інші пільги. Студенти до нас звертаються, ми даємо подання, а бухгалтерія нам каже, що не мають права цього робити. Чому? Тому що до закону має бути прописаний механізм, як усе це здійснювати», – пояснює автор звернення, депутат Хмельницької міської ради, Інна Ящук.
Інна Петрівна каже, після того, як звернення підтримають її колеги, воно буде передано депутатам Верховної Ради.
 

25 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів