Чи потрібно прибрати з вулиць Хмельницького пам’ятки, що нагадують про тоталітарний режим (ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ)

0

На офіційному сайті Хмельницької міської ради оприлюднили результати громадського обговорення проекту рішення. Від громадян надійшло всього два звернення – від Ігоря Западенка, члена Національної спілки краєзнавців України, наукового співробітника Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» та Дениса Монастирського, голови Подільського молодіжного культурного об’єднання «У майбутнє через Культуру». Їхні думки з приводу демонтажу дощок розділилися.

«Якщо перший заявник виступає проти демонтажу дощок з історичних будівель, тому що це, на його думку, не сприятиме неупередженому висвітленню історії міста (а дошки свідчать про дійсні факти з минулого) і натомість вносить пропозицію встановити нові пам’ятні дошки, що засвідчуватимуть історичні події та діячів історії України та міста Хмельницького, то другий заявник від імені Подільського молодіжного культурного об’єднання «У майбутнє через Культуру» підтримує пропозицію щодо демонтажу, оскільки вищеназвані 7 дощок містять інформаційні написи про певні події та особистостей радянського періоду, які мають суперечливу історичну інтерпретацію в Україні, що в результаті може призвести до їх самовільного знищення радикальними політичними силами, особливо після набрання чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», – йдеться на сайті міськради.

Друзі, чи потрібно прибрати з фасадів будівель написи, що містять інформацію про діячів та події тоталітарного режиму колишнього СРСР? Залишайте відгуки у коментарях.

22 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів