Чому за газ влітку платимо вдвічі дорожче, і кого потягнуть до суду газовики

0

Про ціну

За два останні місяці ціна газу для населення збільшилася в 7 разів. На сьогодні діє дві ціни. В період з 1 травня по 30 вересня для населення діє єдина ціна на газ – 7, 188 грн за 1 куб.м.газу.
В опалювальний період, з 1 жовтня по 30 квітня, вартість природнього газу для населення, яке використовує його на опалення, підігрів води та приготування їжі, але в межах 200 куб.м., ціна становить 3,6 грн.
Для абонентів, які не використовують газ для опалення, а лише для підігріву води та приготування їжі ціна однакова протягом усього року – 7,188 грн за 1 куб.м.
Чому влітку газ коштує дорожче, ніж взимку заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда пояснити не може, каже «то не ми вирішуємо. Ціни нам затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг».
До речі, за словами начальника відділу економічного планування ПАТ “Хмельницькгаз” Діани Андрощук, з понад семи гривень сплачених споживачем, п’ять гривень надходить до НАК «Нафтогазу України», 1,4 гривні – податки на додану вартість, 16 копійок на обслуговування магістральних газопроводів і майже 60 копійок залишають на рахунках ПАТ «Хмельницькгазу».

Про лічильники

У тариф, який ми з вами платимо зі своєї кишені, закладена й вартість встановлення такзваних безкоштовних лічильників тим абонентам, у кого ще їх немає. Адже до кінця цього року, згідно з Законом України «Про комерційний облік газу», в усіх споживачів, що використовують блакитне паливо для плити і колонки, облгаз має встановити лічильники. У кого їх не буде – від газопостачання відключать, переконують в облгазі. На сьогодні ще 15% споживачів не мають лічильників, а щоб їх встановити потрібно 34,5 мільйонів гривень.
Один лічильник, який ніби то безкоштовно встановлюють абонентам, обходиться Хмельницькгазу у понад 2 тисячі гривень, з яких, як зізнаються у відомстві, трохи більше 600 гривень – собівартість приладу, а решта – оплата праці, додаткові ресурси на встановлення.
Закуповують лічильники на Рівненському підприємстві «Самгаз».

Про заборгованість

Населення боргує облгазу 68 мільйонів гривень. Ще 8-9 мільйонів гривень – бюджетні установи.
Газовики кажуть, з боржниками працюють постійно: попереджають, спілкуються, пробують реструктуризувати борг. Якщо ж усі ці методи не допоможуть – боржників потягнуть до суду.
 

17 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів