Чого варто боятися хмельничанам, які люблять незахищений секс

0

Пік однієї з найбільш важких венеричних хвороб, сифілісу, припав на 1996 рік, коли на Хмельниччині було зареєстровано майже 2 тисячі випадків. Починаючи з 1999 року ця цифра поступово зменшувалась. За 2015 рік, за словами лікарів, зафіксували лише 112 випадків. За цим показником Хмельницька область знаходиться на 11 місці серед інших областей України.

– Зараз найбільше звертаються з тріхомоніазом, у жінок зазвичай вражається піхва, у чоловіків – сечовипускальний канал. За цим захворюванням Хмельниччина знаходиться на першому місці в Україні. За минулий рік зафіксували 3509 хворих. Але ця цифра не повинна лякати, навпаки то свідчить про те, що люди звертаються, їх реєструють і лікують, – пояснює завідувач диспансерного відділення Хмельницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру Кирило Антонецький.

За словами лікаря, хмельничани також часто звертаються з міроплазмозом та хламідіозом.

Інфекцій багато, але вони виліковні

Лікарі-венерологи виділяють 2 групи венеричних захворювань. Перша група – це класичні захворювання, такі як сифіліс та гонорея. До іншої групи відносять інфекції, що передаються статевим шляхом, другої генерації. До них належать тріхомоніаз, хламідіоз, генітальний мікоплазмоз, уріоплазмоз, генітальний герпес та інші.

– Статевим шляхом також можуть передаватись і гостро заразні хвороби шкіри, такі як короста та педикульоз. Ну і звичайно, що передається також ВІЛ-інфекція, але таких хворих ми направляємо вже у центр боротьби зі СНІДом, – розповідає Кирило Антонецький.

Якщо таки у когось діагностували інфекцію, панікувати не варто. Адже на ранній стадії хвороби виліковні. Застосовують для лікування як таблетки, так розчини.

– В першу чергу, ми починаємо лікування антибіотиками, застосовуємо також антибактеріальну профілактику, хімічні розчини, місцеві засоби. Все в комплексі, а препарати виписуються вже в залежності від діагнозу пацієнта, – зазначає дерматовенеролог Аліна Музика.

Венеричні болячки гуртуються разом

Симптоми у венеричних захворювань є схожими, тому без обстеження лікаря визначити діагноз неможливо. Тим більше, що інфекції здатні комбінуватись.

– Якщо чоловік або жінка виявляє у себе якісь висипання на статевих органах або біля них, вони необов’язково мають бути болючі, можуть виглядати як ранки, як прищики. Це вже перший знак, що варто звернутись до лікаря. Також при відчутті дискомфорту у зоні статевих органів, такого як печіння, свербіння, неприємних відчуттів під час або після статевого акту. Якщо у чоловіків з’являються виділення зі статевих органів, у жінки ці виділення збільшуються, змінюється колір, характер, запах, треба відразу йти на діагностику, – розповідає Кирило Антонецький.

Мікроорганізми, які заселяються на ділянці статевих органів, призводять до запальних процесів в організмі. У чоловіків це запалення сечовипускального каналу, що при відсутності лікування може спричинити і запалення передміхурової залози. У жінок вражається піхва, матка та шийка матки.

– Коли запустити запалення, то з часом воно може перейти у хронічну форму, а потім призвести і до імпотенції у чоловіків, і до безпліддя у жінок. За останні роки часто трапляється, що звертаються жінки та чоловіки, коли вже побачили у себе проблеми з функцією розмноження, а виявляється, що у них венеричне захворювання, – зазначає Кирило Антонецький.

Перед сексом – до лікаря

Лікарі-дерматовенерологи радять парам, які вирішили, що готові до спільного статевого життя, пройти перевірку на інфекції.

– Перші 3 місяці парам варто постійно користуватись презервативами, а після 3 місяців – пройти комплексне обстеження на виявлення інфекцій. Якщо у них все добре і вони планують жити разом, то стосунки можуть бути вже і незахищеними, – пояснює Аліна Музика.

Однак ситуація з інфекціями, які передаються статевим шляхом, в області є контрольованою, адже є можливості діагностики та лікування таких захворювань. 

– Єдиною проблемою залишається епідемічна необізнаність населення, і молодь, і більш дорослі люди не завжди ведуть розумне статеве життя, часто не використовують засоби захисту на постійній основі, – каже Кирило Антонецький.


5 Лютого, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів