Андрій Ропотан: Перед реєстрацією шлюбу пройдіть обстеження у лікарів

0

Що порадите молодим сім’ям, які хочуть народжувати здорових дітей?

-Для всіх, і не лише для вагітних, потрібно вести здоровий спосіб життя. Я і своїм дітям, і дітям знайомих кажу , що до виконання репродуктивної програми в сім’ї потрібно позбутися, а краще взагалі не набувати шкідливих звичок. На жаль, ті, хто їх має, ще зовсім молоді люди. Справа в тому, що начебто нешкідливі напої, які містять навіть невеликий вміст алкоголю, зазвичай вживають молоді люди для підняття настрою. Але в подальшому такі звички мають дуже негативний результат для здоров’я. Іноземні дослідники виявили ті негативні зміни, які виникають у плода в результаті прийому навіть невеличкої кількості алкоголю та слабоалкогольних напоїв. Не можна також говорити, що є суттєва різниця між ними, але однозначно є ускладнення. Наступне, щоб я хотів відмітити, так це заняття фізкультурою. Я не говорю про спорт, що давав би ще кращий результат у показниках по здоров’ю як у жінок, так і чоловіків. Мова йде хоча б про елементарні вправи.

Чи потрібно молодим парам проходити дошлюбне консультування?

-Ми якраз зараз вирішуємо питання про дошлюбне консультування молодих пар і дошлюбне обстеження при подачі заяв у відділ реєстрації цивільних станів . Якщо б це було визначено законом, тоді б можна було уникнути багатьох проблем. Наприклад, не розписують пару, бо не проводиться попереднє обстеження. На жаль, це не рекомендовано в нашій країні. Коли ми виявляємо патологію, відбувається вчасна корекція та консультація з профільними спеціалістами. Це дає можливість завагітніти, виносити та народити здорову дитину. Навіть у жінок, які стоять на обліку в тих чи інших спеціалістів, знають про свої захворювання, але не завжди виконують усі рекомендації.  Адже перед вагітністю необхідно вчасно звернутися до лікаря, бо ж  планування  обов’язково дає позитивний результат. Це стосується також і чоловіків, адже і у них трапляються проблеми зі здоров’ям.

Коли  рекомендовано вагітній жінці ставати на облік?

-Чим раніше, тим краще. Зазвичай рекомендуємо до 12 тижнів, аби буда краща можливість діагностики та виявлення тієї чи іншої патології, можливість корекції. Я розумію, що ми загружаємо вагітних аналізами, але ж лікарі хочуть мати більше інформації про здоров’я матері та плода. Також обов’язковими є курси батьківства. З майбутніми батьками працюють психологи, гінекологи, неонатологи. Це дуже допоможе під час пологів.

Партнерські пологи – мода чи необхідність бачити близьку людину поруч?

-У нашому перинатальному центрі більше 70 % пологів – партнерські пологи. Це зараз вже нормально сприймається. Щоб чоловік або рідні бачили, що є увага до матері та дитини. В будь-який момент вони можуть запитати про все у дитячої медичної сестри, чергової акушерки чи в лікаря.  

За останні декілька років народжуваність у Хмельницькому збільшується?

-Кількість пологів дещо зменшилася, але саме у нашому центрі.  Деякі хмельничанки народжують  в обласному перинатальному центрі. В нас раніше до 4,5 тисяч пологів на рік було, зараз – близько трьох і більше. Старших породіль, яким за 40 років, стало менше.  Був випадок коли народжувала дівчинка у 13 років, але це було давно, тому не є показником. Трапляються випадки, що народжують в 16 років. Відмічу, що близько 15% жінок, які перенесли перший кесарський розтин, не можуть знову завагітніти, навіть якщо післяопераційний період проходить нормально. Тому, як я вже зазначав раніше, необхідно консультуватися у спеціалістів  до вступу у шлюб, у період планування родиною вагітності та під час неї.

6 Травня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів