«Айдарівці», яких відпустили хмельницькі правоохоронці, виявилися злочинним угрупуванням

0

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” розповів спікер Луганської військово-цивільної адміністрації Ярослав Галас.
Галас повідомив, що групу давно розшукували правоохоронці. “Її ватажок з міста Аргун, йому 52 роки, Руслан Арсан”, – розповів Галас.
До групи входили ще 4 учасники, це українці від 23 до 35 років, всі вони громадяни України, вони уродженці кількох областей, зокрема Дніпропетровської та Сумської.
За словами Ярослава Галаса, це тільки одну з частин затримали, ще кілька діють, їх розшукують. Група бійців, які називали себе контррозвідкою «Айдару», підозрюються у розбійному нападі на православний храм в Трьохізбенці, звідки були викрадені 50 тис. грн, відеокамера і мобільні телефони.
Нагадаємо, 9 березня у Хмельницькому правоохоронці затримали псевдобійців, з автомобіля яких вилучили автомат, гранату, пістолет. Однак вже наступного дня, самі ж правоохоронці повідомили, що шістьох із затриманих відпустили, а один – залишався під вартою.
У Луганській РДА нагадують, що в Хмельницькій області “групу чорних” після одного із злочинів затримали, проте суд відпустив злочинців на свободу під заставу в 70 тис. грн.
“Вони затримані, зараз вони за ґратами, суд буде надавати запобіжні заходи, очевидно, що їх не відпустять під грошову заставу, як це вже було в Хмельницькій області. За сукупністю це розбій, дуже тяжкий злочин вважається, і я не знаю, яка міра передбачена, але однозначно пов’язана тільки з перебування за ґратами”, – вважає Галас.
За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, 13 кримінальних справ щодо дій осіб, які ідентифікували себе з “Айдаром”, направлено до суду.

Довідка: Батальйон “Айдар” – одне з перших добровольчих формувань, яке з травня 2014 року брало участь в АТО на території Луганської області. Після того як перший комбат “Айдара” Сергій Мельничук був обраний народним депутатом, у батальйоні виникла конфліктна ситуація з керівництвом. Так, колишній командир взводу “Айдара” Євген Дикий розповів, що частина бійців фактично продовжувала виконувати накази Мельничука, а частина – підпорядковувалася новопризначеному Міністерством оборони підполковнику Євгену Пташнику. 25 лютого в Міноборони заявили, що керівником “Айдара” є саме Пташник. Крім того, 27 січня номер військової частини змінився з В2950 на В0624.
 

21 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів