Аби відмовитись від примусових батьківських внесків, хмельницьким освітянам треба 6-8 мільйонів гривень

0

Директори шкіл кажуть, що без батьківських внесків школи не проживуть. І проблема навіть не так у недостатності фінансування, як у складній схемі витрачання коштів. За словами керівників, у школах досить часто трапляються форсмажорні ситуації, вирішувати які треба терміново. Власне, на такі потреби й використовується так званий батьківський фонд. Втім, проконтролювати його використання вкрай складно, оскільки ці гроші ніде не обліковуються. Звісно, це викликає питання, куди чи кому насправді йдуть гроші.

Батьки ж хмельничан здебільшого обурюються примусовим поборам. І наполягають на скасуванні такої «благодійності».

– У мене є одна дитина. Батьківські внески у фонд нашої школи складають приблизно 1 000 гривень на рік. Але цього року ми з іншими батьками відмовилось здавати гроші і ремонтуємо клас виключно власними силами. Самі все купуємо і робимо. Через це директор школи «їсть печінки» нашому класному керівнику, – розповідає «ВСІМ» хмельничанин Віталій (прізвище відомо редакції).

Міська ж влада може лише заборонити збирати кошти, але не може заборонити їх здавати. Тому суто примусовими заходами проблему «благодійності» не вирішити.

На балансових комісіях міської ради порахували, що відмова від обов’язкових внесків у фонд шкіл коштуватиме додаткових 6-8 мільйонів гривень з міського бюджету.

– Це цілком реально, джерела для цього є. Таким чином кожній школі щонайменше перепаде додатково 60 000 гривень і цього цілком достатньо, аби перекрити 600 гривень батьківських внесків. Таким чином ми принаймні на половину скоротимо підґрунтя для збору коштів. Звісно, це не вирішить всіх проблем, адже є поточні питання. Якщо зірвало кран, то його треба вже міняти, а не чекати перерахунку грошей. Тому ми йдемо шляхом не заборони, а пошуку коштів. Внески мають бути суто за ініціативи громадянина, а не батьківських комітетів, класних керівників чи дирекції шкіл, при чому виключно на спецрахунки шкіл, – коментує ситуацію Роман Миколаїв.

 Виділяти додаткові кошти на освіту чи ні, хмельницькі депутати вирішуватимуть на наступній сесій міської ради. Передумови для збільшення фінансування наявні, адже у першому кварталі 2016 року, за словами посадовців, є додаткові бюджетні надходження. Тож долучиться Хмельницький чи ні до переліку міст, де вирішать проблему шкільних поборів,  вам допоможе дізнатись «ВСІМ». 

30 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів